Numerologia Liczby mistrzowskie

Menu

Patrzysz na wypowiedzi znalezione dla zapytania: Numerologia Liczby mistrzowskie

Temat: Lekcja 7, fabularna
- (...)W numerologii liczby dzielimy na liczby główne, mistrzowskie, proste oraz liczby złożone. Czy ktoś mógłby mi scharakteryzować każdą z wymienionych liczb? Śmiało, nie oczekuję od was nic niemożliwego. Omawialiśmy to już dawno, powinniście to wiedzieć.
Darcy robiło się coraz bardziej niedobrze. Chodziła na Numerologię od niedawna i niewiele wiedziała dokładniej z poprzednich lekcji. Przeglądała gorączkowo zeszyt. Podniosła rękę.
- Ykhm... Proszę pani, liczby główne, to cyfry od jednego do dziewięciu, czyli... - zająknęła się, przegrzebując pamięć. - cegiełki numerologii... Liczby mistrzowskie to liczby które są złożone z dwóch takich samych cyfr... A liczby proste to wszystkie liczby... główne, natomiast liczby złożone są liczbami które powstały z połączenia liczby prostej i mistrzowskiej lub są to dwie liczby mistrzowskie... Tak? - spytała niepewnie, rumieniąc się. Spojrzała na Hilly. Ona zapewne chodzi już długo, odpowiedziała poprawnie na poprzednie pytanie...

Złam kark dziecko!
Łatwo Ci mówić. Nie Ty się męczysz szukając w pamięci nazw tych wszystkich liczb. To nei takie proste.
Jasne..
Chcesz się zamienić?
Yyy... Mam ważniejsze sprawy na głowie.Temat: Lekcja 5.
- Masz rację, Lucy, trzy punkty dla Gryffindoru. Jeżeli w waszej karcie numerologicznej znajduje się w jakimkolwiek miejscu liczba Mistrzowska, oznacza to, że jako osoba duchowa macie wiele do zrobienia na świecie. Jeżeli kogoś interesuje to głębiej, później mogę podać dokłądniejsze przeznaczenie tych Liczb. A teraz... czy zero jest liczbą Numerologiczną? - zapytała.


Temat: Numerologia

A ja jestem liczbą mistrzowską 33, cokolwiek to oznacza
Czyli mam coś chyba jeszcze z liczby 6.. tak?


No i tu zaczynają się schody możesz być numerologiczną 33 lub 6 zależy to od tego jakie masz jeszcze w dacie cyferki.

Numerologia to:
Zapiski o niej można znaleźć we wszystkich starożytnych cywilizacjach. Wiadomo również, że wprowadzeniem jej do cywilizacji zachodniej zajął się Pitagoras, wybitny matematyk i filozof grecki, żyjący w VI wieku p.n.e.

Zgodnie z zasadami numerologii imiona, nazwiska i data urodzenia tworzą wzór towarzyszący nam przez całe nasze życie aż do śmierci, a wibracja przezeń emitowana pozwala :
Przeprowadzić dogłębną i dokładną analizę osobowości: charakter, temperament, powołanie i zawód, możliwości finansowe, miłość i upodobania, cele życiowe, przeznaczenie, pomaga w wychowaniu dzieci. Znając ich datę możemy poznać ich predyspozycje i sposób w jaki je prowadzić zgodnie i ich charakterem.

Brak kompatybilności daty urodzenia z naszymi imionami i nazwiskami często powoduje desperackie działania, które nie służą naszemu dobru. Dzięki metodzie zmiany numerologicznej mamy możliwość poprawić nieharmonijne elementy występujące w losie danej osoby.Temat: Oblicz swoją liczbę życia
http://www.czary.pl/numerologia/oblicz_liczbe.php

Polecam ^.^

Moja rodzina jest w połowie "mistrzowska".

Tzn. ja i brat mamy 33 - mistrzowską liczbę. Matka i ojciec mają 1 i 9.
Temat: Lekcja 7, fabularna
-Już wiem. - wyrwał o się Gimy - Czy chodzi o liczby naturalne, wymierne, całkowite? A i jeszcze są rzeczywiste i niewymierne.
Alapadma cmoknęła cicho, kiwając lekko głową.
- Po części tak, jednak nie jest to w poełi poprawna odpowiedź - powiedziała - Terminy przez Ciebie wymienione są używane przez mugoli. W numerologii liczby dzielimy na liczby główne, mistrzowskie, proste oraz liczby złożone - wyliczyła.
Chrząknęła znacząco.
- Czy ktoś mógłby mi scharakteryzować każdą z wymienionych liczb? - spojrzała na uczniów.
W ostatnim rzędzie dwójka uczniów prowadziła jakąś żywą dyskusję. Zgromiła ich wzrokiem.
- Śmiało, nie oczekuję od was nic niemożliwego - powiedziała opierając się o parapet - Omawialiśmy to już dawno, powinniście to wiedzieć - ponownie rzuciła spojrzenie, zatrzymując na chwilę wzrok na każdym z uczniów.Temat: Lekcja 3.
Lori kiwnęła głową, po czym powiedziała:
- Max, o Liczbach Mistrzowskich będziamy mieli na kolejnych lekcjach - na razie chciałabym, abyś wszystko sprowadzał do pojedynczej liczby.
Spojrzała na zegarek, po czym dodała:
- Na dzisiaj to wszystko, lekcja i tak strasznie się przeciągnęła. Za obecność dostajecie po dziesięć punktów, za aktywność... Amelio, dziesięć punktów dla ciebie, Max, ty otrzymujesz 40 punktów. Do wtorku możecie przedstawić mi w podobny sposób swoją Kartę Numerologiczną. Dodajcie też króki opis - charakterystyka liczb była na początku lekcji. No cóż, to wszystko. Są jakieś pytania?
Temat: Główny księgozbiór.
Właściwie to miał odrobić zaległe prace. Numerologia czekała od tygodnia, aż zechce mu się ją zrobić po raz kolejny, nie mówiąc już o transmutacji. Znaczy, nie tyle "zechce", bo przecież miał dobre zamiary. Nie było jego winą, że za każdym razem, gdy planował zabrać się za omawianie swojego dalszego losu czy wzorca, coś mu przeszkadzało. Fakt, że nigdy nie docierał do biblioteki musiał być przeznaczeniem.
A poza tym urodził się w marcu. Profesura od numerologii powinna zrozumieć aspekt wrodzonego lenistwa. Naprawdę.
Tak samo jak to, że teraz rudzielec z pewną dozą niechęci spoglądał na pergamin i rozważał konsekwencje posłania omawiania wzorca do wszystkich diabłów oraz demonów otchłani. Z braku usprawiedliwienia zanurzył pióro w atramencie i postawił pierwszą kreskę. Drugą. Trzecią...
"33."
Uderzył nieco mocniej, niemal przebijając papier kropką.
Czyli jednak Liczba Drogi Życia. Czyli jednak trzeba być Krukonem.
A wolna wola poszła na spacer, podczas gdy umysł zajął się omawianiem związków partnerskich i wszelkiego innego paskudztwa.
"...można rozpatrywac na wiele sposobów. To zarówno pogłębiona, dość oryginalna szóstka, spotęgowana po wielokroć trójka, jak też zupełnie nizależna liczba mistrzowska...
I tak dalej, i tak dalej. Przez pół strony.
Temat: Lekcja 5.
- Tak, punkt dla Ravenclawu. - Spojrzała na klepsydrę. - Nic więcej nie zdążymy zrobić. Szkoda, myślałam, że uda nam się przeanalizować dokłądniej te liczby. Cóż, jesteście wolni. Max, przypomnij Corinne o zadaniu domowym. A tymczasem możecie wymyślić jakąś datę urodzenia, imię i naziwsko, czy cokolwiek innego, by dawało liczbę mistrzowską. I nie chcę widzieć jedenastek i dwunastek, to za pospolite. Max - zwróciła się do chłopaka - w twoim ewentualnym zadaniu nie ma być żadnych liczb, które znajdują się na twojej karcie numerologicznej.
Temat: Wielki Navajero, czyli Wróż prawdę ci powie

Co prawda miło mi było usłyszeć, że w numerologii jeśli przy dodawaniu cyfr z daty urodzenia wyjdzie 11, to jest to liczba mistrzowska. ;)
W numerologii dodaje się cyfry przyporządkowane literom imienia i nazwiska. Nie może wyjść liczba 11. Suma zawsze wynosi od 1 - do 9 ( system hebrajski), albo 1 - 8 ( system Crowleya).
Temat: Lustro kolorów

Ale mnie się zdawało, że w numerologii kończy się na 9. 11 tez ładnie brzmi. Pocieszyłas mnie, że będę się uduchawiac z wiekiem....

Tak, ale są jeszcze liczby mistrzowskie - 11, 22, 33, 44, 55, ...
Przyznałam Ci po znajomości

A czy ktoś jest 2 czy 11 - widać po jakości życia. 11 mają trudniej na starcie, ale trudy życia tak ich doświadczają, że z wiekiem stają się coraz doskonalsi, a tym samym bardziej rozwinięci i interesujący.

Ej super. Nareszcie mam cos mistrzowskiego. Zawsze wiedziałam, że jestem nieprzeciętna

W każdym razie mnie się taka perpektywa rozwojowa podoba.Temat: Zmiany nicków

Marko --> Martinez

Nie znam się bardziej niż pobieznie na numerologii, ale ja bym jednak nicka nie zmieniał - w końcu Marko ma liczbę mistrzowską (22) w systemie pitagorejskim i 7 w kabalistycznym. Sam mam drogę życia 7, ale z nicka 5-tki nie zrezygnuję, bo obie liczby nawzajem się dobrze uzupełniają.Temat: Gildiowy horoskop
a to imiennik numerologiczny:

Imię Paulina posiada cechy przypisywane numerologicznej DWÓJCE

Dwójki mają ogromnie dużo taktu i zrozumienia dla innych ludzi. Ich wrodzona dobroć pomaga im właściwie zrozumieć innych. Dwójki są powściągliwe i ostrożne w podejmowaniu decyzji. Niejednokrotnie potrzebują konsultacji. Często kierują się uczuciami, co nie zawsze wychodzi na korzyść. Nikogo nie podejrzewają o złe intencje. Bardzo liczą się z opinią publiczną.

Imię Paulina to również MISTRZOWSKA LICZBA 11

Jeżeli jesteś mistrzowską jedenastką, masz niesłychaną charyzmę, potrafisz pociągnąć za sobą wszystkich. Nigdy nie pozostajesz niezauważona. Posiadasz liczne zdolności, przenikliwy, głęboki umysł. Zawsze pozostajesz wierna swoim ideałom. Nigdy nie przestajesz pomagać ludziom. Najlepiej do Ciebie pasuje określenie: "Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem". Jesteś osobą prowadzoną przez wyższą siłę i niejednokrotnie masz wrażenie, że pomagasz ludziom jakby niezależnie od siebie.Temat: Gildiowy horoskop
Imię EWA posiada cechy przypisywane numerologicznej DWÓJCE

Dwójki mają ogromnie dużo taktu i zrozumienia dla innych ludzi. Ich wrodzona dobroć pomaga im właściwie zrozumieć innych. Dwójki są powściągliwe i ostrożne w podejmowaniu decyzji. Niejednokrotnie potrzebują konsultacji. Często kierują się uczuciami, co nie zawsze wychodzi na korzyść. Nikogo nie podejrzewają o złe intencje. Bardzo liczą się z opinią publiczną.

Imię EWA to również MISTRZOWSKA LICZBA 11

Jeżeli jesteś mistrzowską jedenastką, masz niesłychaną charyzmę, potrafisz pociągnąć za sobą wszystkich. Nigdy nie pozostajesz niezauważona. Posiadasz liczne zdolności, przenikliwy, głęboki umysł. Zawsze pozostajesz wierna swoim ideałom. Nigdy nie przestajesz pomagać ludziom. Najlepiej do Ciebie pasuje określenie: "Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem". Jesteś osobą prowadzoną przez wyższą siłę i niejednokrotnie masz wrażenie, że pomagasz ludziom jakby niezależnie od siebie.Temat: Jak to jest z ta Ezoteryka?
Dzieki Honcia...bo czasami zastanawiam sie czy nie pisze sobie a muzom.
Co do Twojej numerologii to jestes 2 z 11 ?bo to jest roznica,jezeli z 11,to masz liczbe mistrzowska, ktora moze dawac inny ,troche trudniejszy obraz.Mieszanka tych dwoch liczb daje w pozytywie ciekawy obraz,przede wszystkim musisz uwazac co myslisz bo bardzo szybko to przeklada sie na rzeczywistosc.Marzenia musisz miec wielkie....bo potencjal jest calkiem duzy,umiesz dogadac sie z ludzmi tylko musisz uwazac by ich od siebie nie uzalezniac.Moze przeslij na priva date to zobacze co tam jeszcze siedzi...
posting.php?mode=edit&f=1&p=10618Temat: Imiennik numerologiczny.
Imię Piotr posiada cechy przypisywane numerologicznej SZÓSTCE

Szóstki są prawe, szlachetne i łagodne. Gotowe poświęcić swoje cele, jeżeli uznają, że dobro bliskich osób jest ważniejsze. Nie radzę wchodzić szóstkom w drogę, jeżeli ktoś zagrozi komuś, kogo kochają. To osoby szalenie rodzinne. Nie interesują się sukcesami ambicjonalnymi, ponieważ zawsze najważniejsze jest szczęście rodzinne.

Imię Piotr to również MISTRZOWSKA LICZBA 33

Jeżeli jesteś mistrzowską trzydziestką trójką, to cechuje cię prawdomówność, poszanowanie tradycji i praworządność. Masz olbrzymie zdolności twórcze, jesteś idealistką i czegokolwiek byś nie robiła, to i tak powinnaś, choćby dla własnej satysfakcji, robić coś twórczego. Jesteś podporządkowana nakazom etyczno-moralnym. Są one dla Ciebie drogowskazem i metodą na życie. Uważaj, by nie zdominowały Twoich zadań. Emanuje z Ciebie harmonia i spokój, co często przyciąga ludzi nieszczęśliwych.

I wszystko jasneTemat: Alien xp

Forum powstało dokładnie 26 sierpnia 2005 o godzinie 13.37.

Trochę numerologii. Zsumowanie cyfr pozwoliło mi zobaczyć, że naszemu forum patronuje cyfra mistrzowska "11" To naprawde bardzo dobry znak na przyszlość.
Powołaniem Jedenastki jest dzielenie się z innymi wiedzą i inspiracją. Pomaga w rozwoju duchowym. Zdaniem polskiego numerologa, Włodzimierza H. Zylbertala, Jedenastka jako jedyna z Liczb Mistrzowskich "nie jest tylko darem Niebios, ale i możliwa jest do osiągnięcia siła woli i pracy człowieka".
Temat: Pępek świata...

Dziadek i babcia wychowują maskoteczkę,
...hmmm dokładnie tak...babcia już gdy miał 6 lat przeczytała, że według numerologii on jest 11 a to liczba mistrzowska. Tak mu to uświadomiła i wiele innych rzeczy, że tylko pozazdrościć pewności siebie...na własną jego zgubę jednak, bo jest źle ukierunkowana...hmmmm...

pzdr

[ Dodano: 2009-04-16, 00:26 ]Temat: Jak Wodnik z Panna Ryby lowil
Moim zdaniem twierdzenie, że ktoś jest taki lub inny, bo ma taki czy inny zodiak to zabobon. Albo przypisywanie cech ze względu na imię, czy datę urodzenia. Np. Bykom przypisuje się chyba materializm, przywiązanie do luksusu i markowych ubrań. I moja rekacja jako Byka zawsze była mniej więcej taka -> Khe?! xD

Co prawda miło mi było usłyszeć, że w numerologii jeśli przy dodawaniu cyfr z daty urodzenia wyjdzie 11, to jest to liczba mistrzowska. ;)

Moja śp. Babcia była Skorpionem. Ja tam do Skorpionów nic nie mam :)
Temat: Biegamy z Ochotą (Warszawa - Ochota)
Faktycznie, ja nie podlam jeszcze numeru naszej druzyny, Joasiu dziekuje. Nasz numer to:

191

czyli 11 (w numerologii szczesliwa liczba mistrzowska), na pewno osiagniemy nasz cel. Choc niestety musimy go nieco skorygowac. Ktos zwrocil mi uwage, ze jesli bieglibysmy po 40 min, to nie zmiescimy sie w limicie. Niby tak 5 x 40 min to 200 min. A limit wynosi tylko 180 min. Nie ma lekko, trzeba lekko przyspieszyc.

Jeszcze sklad:

1. Ela (kapitan)
2. Bożena
3. Tomek
4. Iwona
5. Marcin

Najbardziej boje sie tej paleczki. Co z nia zrobic przez 5 km????
Temat: Numerologia: imiona


| Nazwisko ma wibracje 5.
| Proponuje imie o pieknej wibracji mistrzowskiej 33
| Np Andrzej, Cezary, Leonard, Piotr, Wiktor.
| Łączna wibracja imienia i nazwiska bedzie miala tez wibracje mistrzowska
11.
| Dokladniej dobrac imie nalezy juz po urodzeniu, aby zsynchronizowac z
data
| urodzenia.

| Ming

| Nazwisko ma wibracje 5.
| Proponuje imie o pieknej wibracji mistrzowskiej 33
| Np Andrzej, Cezary, Leonard, Piotr, Wiktor.
| Łączna wibracja imienia i nazwiska bedzie miala tez wibracje mistrzowska
11.
| Dokladniej dobrac imie nalezy juz po urodzeniu, aby zsynchronizowac z
data
| urodzenia.

| Ming

No właśnie, ale jak drogi(a?) Ming dobrać wibracje. czy np. 11 z nazwiska
musi
się połączyć z 11 z imienia, albo liczba urodzeniowa z nazwiskową?. Na
jakiej
zasadzie to dobrać?
Będę bardzo wdzięczny za informacje.
darek g.

PS Mały jest już prawie na wylocie.


Spieszyc sie z nadaniem imienia nie zalecam. Najlepiej jak pojdziesz do
astrologa, aby wykonal kosmogram z interpretacja. Jesli sie zna troche na
numerologii (a powinien) to zaproponuje numer (wibracje) imienia, ktore
najlepiej by uzupelnilo braki potencjalu/mozliwosci z kosmogramu.

Ming

Temat: Zodiak a numerologia
Witajcie!!

Interesuje mnie kwestia porównywania horoskopów zodiakalnych z numerologicznymi. Czy należy je rozpatrywać oddzielnie czy też istnieją jakieś płaszczyzny wspólne? Co dzieje się wtedy, kiedy np. charakterystyka znaku zodiaku jest przeciwna do numerologicznej?
Zastanawia mnie również stwierdzenie, że osoba urodzona pod wpływem Wibracji Doskonałych (jestem 33) może sama wybrać drogę, którą zechce podążyć. Może to być droga łatwiejsza, zgodna z wibracją liczby podstawowej lub też trudniejsza, przypisana Wibracji Mistrzowskiej. Jak można zatem dokonac tego wyboru? Co sprawia, że jesteśmy jego świadomi ??

PozdrawiamTemat: znaki zodiaku
Wodnik, a w numerologii 11 (też mistrzowska liczba) = 2.
Temat: imię.
No - jak się jest numerologiczną 11-ką, to całkiem możliwe
Mistrzowska liczba w końcu
Temat: Lekcja 3.
- Ponieważ lekcja i tak trwa za krótko, a gdybym musiałą podawać wam charakterystyki Liczb Mistrzowskich i ich znaczenie dla całej Numerologii potrwałoby to o wiele dłużej - cieprliwie wytłuamcyzłą uczniowi.
Temat: Lekcja 7, fabularna
Ujrzała podniesioną rękę Darcy. Kiwnęła głowę zaciskając knykcie palców na różdżce. Trzynaście i pół cala. Ostrokrzew. Giętka. Włos z grzywy jednorożca. Znakomita do warzenia eliksirów. Jej duma.
Prawie bliźniacza z różdżkami używanymi przez jej przodków, numerologów. Te jednak wykonywane były z brzozy, znakomite w dziedzinie numerologii.
- Ykhm... Proszę pani, liczby główne, to cyfry od jednego do dziewięciu, czyli... - zająknęła się, przegrzebując pamięć. - cegiełki numerologii... Liczby mistrzowskie to liczby które są złożone z dwóch takich samych cyfr... A liczby proste to wszystkie liczby... główne, natomiast liczby złożone są liczbami które powstały z połączenia liczby prostej i mistrzowskiej lub są to dwie liczby mistrzowskie... Tak? - spytała niepewnie, rumieniąc się.
Alapadma kiwnęła głową z aprobatą.
- Bardzo dobrze - powiedziała obracając różdżkę w palcach - Ravenclaw otrzymuje pięć punktów - na chwilę słaby uśmiech zagościł na twarzy Sanchez.
Alapadma machnęła różdżką. Na tablicy pojawiły się przykłady równań. Sumowanie liczb głównych. Sumowanie liczb głównych z mistrzowskimi, liczb głównych z liczbami złożonymi, licz mistrzowskich z mistrzowskimi, liczb mistrzowskich ze złożonymi, liczb złożonych ze złożonymi.
- Powinniście już to znać - mruknęła - Przepiszcie.
Przez chwilę dał się słyszeć odgłos skrobania pióra. Gdy w klasie znów zaległa cisza ponownie się odezwała.
- Teraz proszę o podanie co najmniej jednej cechy pozytywnej oraz negatywnej każdej z liczb głównych - powiedziała - Mówiliśmy o tym na trzeciej lekcji - przypomniała.

Możecie kontynuować, ignorując dwa posty poniżej. Alapadma S. Sanchez dnia Wto Cze 03, 2008, 1:37 pm, w całości zmieniany 2 razyTemat: Oblicz swoją Liczbę Życia i dowiedz się, co znaczy.

ja jestem 11 tak jak carol to liczba mistrzowska!!! nooo nooo...
zaglebiajac sie dalej, niestety ja i P. mamy w swoje numerologii liczby karmiczne... i wiecie co? im wiecej czytam tym bardziej rozumiem to co sie wkolo mnie/nas dzieje :-? nic nie dzieje sie bez przyczyny... i glupio to zabrzmi, ale kurcze, dlaczego wlasnie ja?? :-( no wlasnie dlaczego ja :-( :-( :-(
Niedawno proszac o analize numeroligiczna moja i P... dowiedzialam sie, ze...
Wasze drogi życia usiane są liczbami karmicznymi, które nie są sojusznikami
związku. Będzie potrzeba wiele wysiłku aby ten zwiazek utrzymać. Rozstanie
również nie jest rozwiązaniem gdyż w dalszej części życia rysuje się samotność
lub wolny związek...
kolowrotek w glowiem mam :roll:

ja
26- liczba karmiczna, Osoba posiadająca tą liczbę w portrecie, w poprzednim
wcieleniu nie dokończyła pewnych karmicznych działań. W tym powinna osiągnąć
mistrzostwo. Problemy mogą pojawiać się we wszystkich dziedzinach życia,
zarówno w postaci chorób, jak i kłopotów uczuciowych lub strat materialnych.
Wszystko cokolwiek się wydarza jest narzędziem niezbędnym do rozwoju i ...
osiągnięcia mistrzostwa. Osoby z tą liczbą często żyją w dostatku i są bardzo
nieszczęśliwe z innych powodów


i P.
13 - liczba karmiczna, Osoba posiadająca ją w portrecie, w poprzednim wcieleniu
żyła na koszt innych. Zaniedbywała obowiązki, zrzucała je na drugiego
człowieka, bawiła się, podczas gdy inni ciężko pracowali.
W tym szczycie będzie borykać się z kłopotami związanymi z tą sferą


i tak caly czas pod gorke???Temat: Aura

Aure można takrze wyliczyć z numerologi.Aure podsatwową z daty urodzenia a promienie z imienia i nazwiska
Podobno dokłądnosć określenia aury z Drogi Życia wynosi 95% . Czy to prawda nie wiem. Ale chyba można wierzyć autorowi książki, w której było to napisane (RICHARD WEBSTER "ODCZYTYWANIE AURY").

Pewnie chcielibyście wiedzieć jak to zrobic . Dla tych co jeszcze nie wiedzą:

Najpierw liczymy Droge Życia, np. dla daty 24.12.1983 mozemy policzyć ją w taki oto najprostszy sposób: 2+4+1+2+1+9+8+3=30; 3+0=3, czyli sumując kolejne cyfry w całej dacie, a wynik redukując do jednej liczby.

Liczba Drogi Życia tej osoby to 3.
Wg powyżej metody osoba o Drodze Życia 3 powinna mieć aurę o kolorze Żółtym (jako kolor podstawowy).

UWAGA: Liczb 11,22,33,44 itd. ... nie redukujemy do pojedyńczej liczby, są to tzw. Liczby Mistrzowskie.

A oto klucz do interpretacji wyniku:

1 – czerwony
2 – pomarańczowy
3 – żółty
4 – zielony
5 – niebieski
6 – indygo
7 – fiolet
8 – różowy
9 – brązowy
11 – srebrny
22 – złoty
33 - brak danych, patrz 6 (3+3=6)
44 - brak danych, patrz 8 (4+4=8 )

Więcej o Drodze Życia i Numerologii będziecie mogli przeczytać w cyklu artów mojego autorstwa .

UAKTUALNIENIE: Pod głębszej analizie stwierdzam, że ten sposób jest jednak nienajlepszy, ponieważ słabo sprawdza się w praktyce...
Być może określa kolor aury przy urodzeniu. Widać przez szereg doświadczeń i przeżyć może on zmienić się na wyższy. Ale i niestety również może zmienić się na kolor o poziom, lub kilka niższy. Zastrzegam, że niższy-wyższy nie oznacza gorszy-lepszy. Taki sposób wartościowania jest charakterystyczny dla EGO... więc wiecie co z nim robić .

Osobiście potraktowałbym ten sposób jako ciekawostkę... i nie przykładał do niej większej wagi.


A co do okreslenia aury na podstawie numerologii mam spore watpliwosci poniewaz aura potrafi sie zmieniac dynamiczne wraz ze zmiana nastroju odpornoscia organizmu itp natomiast cyferki pozostaja niezmienne.

No właśnie... chociaż pewnie da się wszystko obliczyć... tylko trzeba wiedzieć jak .
To akurat jest sposób na obliczenie koloru podstawowego, który jest względnie stały, aczkolwiek jak już wspomniałem też się zmienia .

Myślę, ze każdy sam powinien osądzić, czy ten sposób się w jego przypadku sprawdza, czy też nie . Ja tylko sygnalizuje, że taka metoda istnieje.
Temat: Numerologia: imiona


Mingu kochany, a dlaczego na sile chcesz dzieciakowi wciskac potencjaly
mistrzowskie ?
Moze to dziecko  przychodzi tu aby sobie wiesc spokojne normalne zycie, bez


zbytnich przygod, ot zwykly zjadacz szynki. Zanim podejmie sie jakiekolwiek
tego typu operacje to raczej najpierw nalezaloby sporzadzic i zinterpretowac
kosmogram i dobrac imiona tak aby w spoleczenstwie rozwinely sie te  zawarte w
nim potencjaly w czym pomaga wlasnie numerologia dotyczaca glownie  interakcji
kulturowych.

Wciskanie komus na sile 33 gdy osoba nie jest w stanie uniesc takiej wibracji


sprowadzi ja do 6 w negatywie, a to wieczne niezspokojone poszukiwanie ciepla i
milosci.

Talk samo z 11 nie podjeta sprowadza sie do negatywnej 2 a to jest popychadlo


innych wiecznie dreczone wewnetrznymi rozterkami.

Tak wiec ostroznie z tymi potencjalami mistrzowskimi.


Generalnie zgadzam się, ale...
1. Ming nie wciska tylko sugeruje.
2. Skąd wiedzieć, czy ktoś ma predyspozycje do jedzenia szynki, czy do

cyfry posiadają pewną energię, to na samym początku, przy urodzeniu (a tak
właściwie to dlaczego nie bierze się pod uwagę daty poczęcia; chyba nie
myślisz,że człowiek powstaje w momencie narodzin?)możemy obliczyć liczbę
urodzeniową. Jeśli dziecko będzie miało po nas nazwisko, to też jakąś liczbę
można mu przyporządkować. Czy na tej podstawie nie można wybrać odpowiednich
imion, albo przynajmniej wyeliminować niekorzystne? Nie chodzi więc o wciskanie
liczb mistrzowskich. A tak w ogóle, to skąd wiadomo, czy osoba, która powinna
mieć liczbę wynikającą z imienia np. 33, "podejmie ją". A może świadomie
odrzuci?
3. rozwijać się w społeczeństwie... No cóż. Jeśli w społeczeństwie, to chyba
spotykać się będzie taki obywatel z innymi ludźmi. Tylko czy możliwe jest gdy
poznaje się kogoś, obliczanie numerologiczne jego imion, ur. itp.? Myślę, że
tak postępować może tylko osoba, która jest - mówiąc delikatnie - zafascynowana
numerologią. A reszta?

pzdrwm
darek g.

PS1 Przykro mi, że osoby o dużej wiedzy, nie chcą podzielić się jej odrobinką,
tylko ograniczają się do ustosunkowania się do wypowiedzi innych. Ale i tak
dzięki za głos fachowy.
PS2 Przepraszam, że posługuję się własną terminologią, ale nie jestem fachowcem
w tej dziedzinie.

Temat: Imiennik numerologiczny.
A jam jest Agnieszka:

Imię Agnieszka posiada cechy przypisywane numerologicznej DWÓJCE

Dwójki mają ogromnie dużo taktu i zrozumienia dla innych ludzi. Ich wrodzona dobroć pomaga im właściwie zrozumieć innych. Dwójki są powściągliwe i ostrożne w podejmowaniu decyzji. Niejednokrotnie potrzebują konsultacji. Często kierują się uczuciami, co nie zawsze wychodzi na korzyść. Nikogo nie podejrzewają o złe intencje. Bardzo liczą się z opinią publiczną.

Imię Agnieszka to również MISTRZOWSKA LICZBA 11

Jeżeli jesteś mistrzowską jedenastką, masz niesłychaną charyzmę, potrafisz pociągnąć za sobą wszystkich. Nigdy nie pozostajesz niezauważona. Posiadasz liczne zdolności, przenikliwy, głęboki umysł. Zawsze pozostajesz wierna swoim ideałom. Nigdy nie przestajesz pomagać ludziom. Najlepiej do Ciebie pasuje określenie: "Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem". Jesteś osobą prowadzoną przez wyższą siłę i niejednokrotnie masz wrażenie, że pomagasz ludziom jakby niezależnie od siebie.

Lol

Twoja karta to: MAG

Twoją siłą jest intelekt, toteż w życiu interesują Cię konkrety. Bliskie i zrozumiałe dla Ciebie jest wszystko to co można zważyć, zmierzyć, obliczyć i naukowo udowodnić. Jesteś typem naukowca, u którego rozum włada emocjami. Można zatem powiedzieć, że przyszedłeś na świat, aby opanować siły natury nim rządzące. Twój otwarty umysł daje Ci możliwości stania się wybitnym specjalistą w wybranej dziedzinie pod warunkiem, że nie będziesz skąpił swojej wiedzy.

Zadowolenie może Ci przynieść zawód związany z handlem, reklamą, nauczaniem, badaniami naukowymi, medycyną i polityką. Jesteś perfekcjonistą i o ile w pracy zawodowej ta cecha Twojego charakteru pozwoli Ci osiągnąć sukces, to w miłości może stanowić istotną przeszkodę do osiągnięcia szczęścia, bowiem szukasz partnera doskonałego, a jak wiadomo nie ma ludzi doskonałych.

Abyś w swoim partnerstwie czuł się szczęśliwy powinieneś zrozumieć, że każdemu zdarzają się potknięcia. Poza tym Twój partner musi być człowiekiem, który będzie umiał prowadzić interesujące dyskusje, a jednocześnie otoczy Cię emocjonalnym ciepłem. Najlepszy związek stworzysz z osobą, której kartą życia są KOCHANKOWIE. Uważaj jednak, aby nie traktować ludzi zbyt instrumentalnie. To mogłoby przyczić się do problemów w relacjach i osobistych i zawodowych.

No z tą kartą to mogę się zgodzić - konkret to moje drugie imię Ale żeby zaraz nazywać mnie perfekcjonistką to przesada

Swoją drogą rodzice dali mi nieodpowiednie imię - nie można osobie o karcie Mag, kierującej się rozumem, nadawać imienia osoby kierującej się uczuciami - nic dziwnego, że jestem niezdecydowanaTemat: Numerologia: imiona


Generalnie zgadzam się, ale...
1. Ming nie wciska tylko sugeruje.


Oj wiem :)


2. Skąd wiedzieć, czy ktoś ma predyspozycje do jedzenia szynki, czy do


Fakt. I dlatego nalezy zrobic horoskop i go zinterpretowac.
Jezeli fkatycznie chcesz swojemu dziecu ulatwic start.


A no właśnie. Myślę, że jeżeli już uważamy, iż
cyfry posiadają pewną energię, to na samym początku, przy urodzeniu (a tak
właściwie to dlaczego nie bierze się pod uwagę daty poczęcia; chyba nie
myślisz,że człowiek powstaje w momencie narodzin?)


Mnie uczono ze liczy sie moment kiedy dziecko opuszcza chroniacy go wczesniej system energetyczny matki.
Wtedy  na jego indywidulanym systemie odciska sie matryca ktora bedzie wplywac na niego/nia reszte zycia.


Jeśli dziecko będzie miało po nas nazwisko, to też jakąś liczbę
można mu przyporządkować.


Owszem jednak jak pisalem numerologia to potencjaly kulturowe a astrologia psycho-fizyczne
Wiec sensowniejsze mojm zdaniem jest dobrac te pierwsze aby pomogly rozwinac sie tym drugim.

Czy na tej podstawie nie można wybrać odpowiednich


imion, albo przynajmniej wyeliminować niekorzystne? Nie chodzi więc o wciskanie
liczb mistrzowskich. A tak w ogóle, to skąd wiadomo, czy osoba, która powinna
mieć liczbę wynikającą z imienia np. 33, "podejmie ją". A może świadomie   odrzuci?


Z badan przeprowadzonych przez tych numerologow o ktorych wspominalem wynika ze wlasnie nie wykorzystanie, a dane na "zas" potencjaly mistrzowskie potrafia niezle dopiec, sa przyczyna depresjii itp, jezeli sie taka osoba od dziecka odpowiednio nie pokieruje.


3. rozwijać się w społeczeństwie... No cóż. Jeśli w społeczeństwie, to chyba
spotykać się będzie taki obywatel z innymi ludźmi. Tylko czy możliwe jest gdy
poznaje się kogoś, obliczanie numerologiczne jego imion, ur. itp.? Myślę, że
tak postępować może tylko osoba, która jest - mówiąc delikatnie - zafascynowana
numerologią. A reszta?


Imie to zapis dzwieku prawda ?
Dzwiek to wibracja, jedna z tych wibracji ktore dzialja na nas od chwili nadania tego imienia.
I jest cigale i cigale powtarzana  przez innych w celu okreslania naszej osoby.
WIec wplyw ma tak czy inaczej, nie jest wazne czy ktos wierzy w numerologie czy nie.


pzdrwm
darek g.

PS1 Przykro mi, że osoby o dużej wiedzy, nie chcą podzielić się jej odrobinką,
tylko ograniczają się do ustosunkowania się do wypowiedzi innych. Ale i tak
dzięki za głos fachowy.


Naprawde nie ma sprawy moge cie skierowac do specjalistow z o wiele wiekszym doswiadczeniem niz moje.
Ja sie jeszcze ucze wiec nie mam zadnego moralnego prawa pomagac w podejmowanu tak waznej decyzji.
Tak wiec czy interesuje cie Wroclaw czy Gdansk ?


PS2 Przepraszam, że posługuję się własną terminologią, ale nie jestem fachowcem
w tej dziedzinie.


Nie szkodzi.

Temat: Program do numerologii

W tym miejscu zazwyczaj pojawia się (przy ręcznym obliczaniu) udział danej wibracji względem średniej. Czyli jeśli np. mamy średnią 2,7 a jakaś wibracja występuję np. 5 razy wówczas dzielimy 5 przez 2,7 i otrzymujemy 1,8 (zaokrąglone) To daje dość istotne informacje, gdyż wiemy automatycznie, że ta wibracja nie jest zbyt dużym nadmiarem.
To rzeczywiscie interesujace.

Jeśli chodzi o znakowanie roku urodzenia jako zero i rozpoczęcie tranzytów od pierwszego roku po roku urodzenia, autorka, (dr. Juno Walton) która wprowadziła tranzyty do numerologii tłumaczy to mniej więcej tak:
Nowo narodzone dziecię nie ma świadomego związku ze swoim imieniem a tym bardziej nazwiskiem. Jest w tym sensie pustym naczyniem. Dlatego tranzyty w roku urodzenia nie będą oddziaływać na nie. Dopiero gdy zaczyna się identyfikować ze swoim imieniem, reagować na nie, pojmować jako własne, wtedy można mówić o działaniu tranzytu.

Rozumiem, ja sie spotkalam w necie z innym przykladem, wyszlam z zaloznia, ze autor wie, o czym mowi, zreszta mysle, ze nie wzial tego z kosmosu, zapewne i on opracowal to na bazie innego autora, ktory liczyl to nieco inaczej.

Problemem nie jest styczeń czy luty, to zaledwie miesiąc przecież. Problemem jest po prostu błędne założenie, że punktem rozpoczynającym cykl lat pustki jest data urodzenia. Czyli, że pierwsze lata pustki pojawiają się dokładnie w 12 lat po urodzeniu.
No, tak, jak ci mowilam, opracowan o latach pustki jest tyle, co kot naplakal, ja znalazlam cos na podstawie chinskiego kalendarza, tam oprocz lat pustki - przypisanych chinskim znakom, podane sa tez miesiace pustki, np. dla Kozy jest to, o ile dobrze pamietam, pazdziernik, a nawet godziny pustki (2 w ciagu dnia).

Numerolog to rodzaj doradcy duchowego, nie może podawać informacji które są nieprawdziwe. Może doprowadzić do sytuacji, że po prostu zdewastuje komuś życie. Bo jeśli ktoś chce podjąć pracę czy naukę czy jakąkolwiek ważną decyzję w życiu i inny ktoś, posługując się tym programem powie: nie rób tego, jesteś w latach pustki! A co jeśli była to życiowa szansa która się już nigdy nie przydarzy?
Ale ja sie nie uwazam jeszcze za numerologa. Ucze sie, jak wszyscy tutaj. Program powstal po to, zeby od czegos zaczac i zeby wszyscy mogli zglaszac swoje uwagi, co jest w nim ok a co nie. Dlatego wszystkie opinie sa takie cenne. Twoja rowniez.

Co do moich obserwacji, to najważniejsza jest pierwsza podliczba, ewent. druga o ile jest jakąś znaczącą wibracją. Dalsze mają w praktyce tak nikłe znaczenie, że nie ma sensu ich brać pod uwagę, bo prawdopodobieństwo że będą oddziaływać jest równe zeru.
Moim zdaniem, jesli wychynie gdzies sposrod nich liczba mistrzowska czy dlug karmiczny, sa one wazne, chocby byly i na 4tej pozycji. Inaczej, po co byloby podawac podliczby do 77, a w niektorych ksiazkach jeszcze wyzsze. Jakie szanse maja one zaistniec w naszej piramidce, jesli robiac ja zatrzymamy sie na pierwszej, gora drugiej podliczbie? Zreszta tak uwaza Czarminska, w sumie zdziwilo mnie to, ze jej akurat nie wymieniles wsrod autorow ksiazek o numerologii, z ktorych korzystasz. Moze polec swoich?

Pozdrawiam rowniez.Temat: Kurs NUMEROLOGII M. Brzoza 6-7 grudnia 2008 Wrocław
Kurs NUMEROLOGII M. Brzoza 6-7 grudnia 2008 Wrocław
Kurs numerologii karmicznej
Numerologia humanistyczna
(Kontynuacja zajęć z 25-26 października)
który odbędzie się w dniach 6-7 grudnia 2008r. we Wrocławiu
Prowadzący zajęcia:
Małgorzata Brzoza
Kurs obejmuje zagadnienia:
• praca na falach życia i kodach nawykowych przekonań,
• rozbrajanie przekonań nawykowych przez technikę "20 happy end's" i wprowadzanie nowych sposobów reakcji,
• poznanie trójkąta marsyliańskiego,
• rozpoznanie triad współdziałających w kwadracie mantycznym.

Ten kurs przeznaczony jest głównie dla osób, które orientują się już w poniższej tematyce:
• wyliczanie danych z daty urodzenia
• wibracje podstawowe i mistrzowskie,
liczba duszy, droga życia, cykle, warunki i cele do realizacji
oraz dla tych osób, które chcą sobie odświeżyć zagadnienia omawiane w tym kursie (drugi weekend) .
Zajęcia pozostawiają wiedzę i umiejętności umożliwiające interpretację drogi do przebycia i lekcji na to wcielenie. Każdy, który ukończy kurs (dwa weekendy), potrafi poprzez analizę rozpoznać najistotniejsze powołania w tym życiu, talenty, ustawić pseudonim i poprawny podpis. Potrafi określić te wydarzenia, które mają go spotkać.
Zapraszamy tych, którzy są ciekawi własnego planu lekcji na to życie i wszystkich, którzy szukają kluczy do zrozumienia siebie i swoich motywacji oraz aspiracji do działania.

Małgorzata Brzoza to autorka siedmiu książek w tym czterech specjalistycznych książek o numerologii: "Numerologiczny Słownik Imion", "Esencja Numerologii", "Numerologia związków" (w tym Bajki Ezoteryczne) i "Numerologia Kody Reinkarnacji - klucz do poprzednich wcieleń".
Znana jest słuchaczom z licznych audycji radiowych i telewidzom z wystąpień w TVP 2, gość ITV i festiwalu dla kobiet Progesteron - Dojrzewalnia Róż. Napisała wiele artykułów o numerologii, werbalizacji pozytywnej, apokryfach chrześcijańskich oraz szeroko pojętych wyższych, duchowych wartościach uniwersalnych.
Od 8 lat prowadzi liczne kursy i wykłady.
Wyróżnia się nowatorskim podejściem i trafnymi interpretacjami numerologicznymi często o głębokich walorach psychoterapeutycznych.

Organizacja kursu:
1 i 2 dzień (sobota i niedziela) zajęcia: 9:00 – 17:00,

Wszyscy chętni powinni zgłosić się telefonicznie (od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 18) lub mailowo (tak najlepiej, podając swoje imię, nazwisko i nr tel. komórkowego) do organizatora i wpłacić do dnia 28 listopada 2008 za zajęcia.

Zgłoszenia, informacje i zapisy:
Krzysztof Chrząstek tel. 608 023 696
artman33@tlen.pl
Koszt kursu: 350 zł
Krzysztof Chrząstek mBank 11 1140 2004 0000 3802 3679 0644
w dowodzie wpłaty proszę wpisać "Numerologia"
Miejsce kursu zostanie podane w późniejszym terminie, bo zależy to od ilości uczestników.
Szczegóły: http://artman33.w.interia.pl/numerologia2.htmlTemat: Jedenastka-kto to???


Czesc.

Jak sie oblicza dwucyfrowe liczby urodzenia ?
Myslalem ze to trzeba zliczac zawsze do jednrj cyfry.
Ja po zliczeniu jestem 9 - masz cos ciekawego na temat dziewiatki?


Ponizszy cytat pochodzi ze strony www.ctn.com.pl  leksykon PSI haslo
NUMEROLOGIA.
Mysle ze mnie webmaster WOjciech Drewniak nie przeswieci :))
W koncu podalem zrodlo :
---------------------------------
NUMEROLOGIA - czyli wyrocznia z liczb, pojawiła się niemal równocześnie z
umiejętnością liczenia. Znały ją i w różnej formie stosowały wszystkie
wielkie cywilizacje starożytności. Miała wiele wersji i systemów, wśród
których najczęściej dla celów wróżebnych używano przeliczenia na liczby
imion człowieka. Podstawą do takich przeliczeń był fakt, że starożytne
alfabety używały liter do oznaczania liczb. Najwcześniej praktyki
numerologiczne rozkwitły w semickim kręgu kulturowym - w Sumerze i Akadzie a
następnie w niesemickiej, lecz kulturowo od Sumeru zależnej Babilonii. Potem
przez przodków późniejszego Izraela zostały przyniesione do Egiptu i stamtąd
przyszły, już w formie wzbogaconej i dojrzalszej do Palestyny. W czasach
istnienia starożytnego państwa Izrael praktyka "numerologizacji"
rzeczywistości rozwinęła się tak dalece, że większość dziś używanych w
numerologii technik obliczeniowych a zwłaszcza prognostycznych, jest w
prostej linii potomkami żydowskiej mistyki liczb. Bardzo popularna była
przez cały okres istnienia starożytnego Rzymu. Bujnie rozwijała się w
państwach Arabów, gdzie zyskała nowy wymiar, bowiem Arabowie do zapisu liczb
używali oddzielnych znaków. Dużym bodźcem do dalszego rozwoju numerologii
stała się średniowieczna scholastyka europejska.
Numerologia, pozostając nieco w cieniu astrologii kwitła w Europie do
początku czasów Oświecenia. Potem, wraz z innymi "naukami tajemnymi" upadła,
ustępując miejsca światopoglądowi naukowemu, by w ostatnim stuleciu

Podstawowym działaniem numerologii jest sprowadzanie mnogości matematycznych
proporcji, używanych w opisie świata, do podstawowych dziewięciu liczb
systemu dziesiętnego. Oprócz tego w większości systemów numerologicznych
używa się jeszcze liczb dwucyfrowych o dwu cyfrach takich samych (11, 22,
33, etc.), nazywanych "doskonałymi" lub "mistrzowskimi" Liczbom przypisuje
się charakterystyki psychologiczne. Numerolog sprowadza bogactwo liczb do
podstawowych posługując się redukcją kabalistyczną (nazywaną przez
niektórych autorów mistyczną). Polega ona na dodaniu do siebie wszystkich
składników analizowanej liczby. Czynność tę powtarza się tak długo, aż
otrzymamy liczbę jednocyfrową. Dla przykładu datę "10.7.1996" zliczamy:
1+0+7+1+9+9+6=33. Tę sumę można dalej redukować (3+3=6), ale - ponieważ obie
cyfry są takie same - mamy do czynienia z liczbą mistrzowską.
Aby, co jest w dzisiejszej numerologii powszechnie praktykowane, przeliczyć
imiona człowieka na liczby, posługujemy się międzynarodowym alfabetem
numerologicznym:

AJS=1 BT=2 CLU=3 DM=4 ENW=5 FOX=6 GPY=7 HQZ=8 IR=9 K=11/2 V=22/4

Wg. tego klucza przelicza się imiona i nazwisko na liczby. Jeśli w imieniu i
nazwisku występują litery, których nie ma w alfabecie międzynarodowym, liczy
się je tak, jak najbliższe odpowiedniki, np. "ą"="a"=1.

Systemy numerologiczne są różne. Teoretycy i praktycy numerologii podają tak
różne metody obliczeniowe, że o jednolitości numerologii jako takiej mówić
by raczej trudno. Elementy względnie stałe to: suma imion i nazwiska, suma
daty urodzenia, suma podpisu oraz tzw. kolumna liczb karmicznych, czyli
obliczenie ile jest w imieniu i nazwisku głosek o zadanej wartości. Tak
obliczony portret numerologiczny osoby o personaliach ANNA KOWALSKA ur.
10.11.1960 roku i podpisującej się "A. Kowalska" wyglądałby następująco:

suma imion i nazwiska:

A+N+N+A+K+O+W+A+L+S+K+A=1+5+5+1+11+6+5+1+3+1+11+1=51; 5+1=6

suma podpisu:

A+K+O+W+A+L+S+K+A=1+11+6+5+1+3+1+11+1=40; 4+0=4

suma daty urodzenia:

10.11.1960=1+0+1+1+1+9+6+0=19; 1+9=10; 1+0=1

Teraz liczymy kolumnę liczb karmicznych: w imieniu i nazwisku ANNA KOWALSKA
wystąpi:

- pięć jedynek (A, A, A, S, A)

- brak dwójek (można "zastępczo" wziąć dwie głoski "k"=11/2)

- jedna trójka (L)

- brak czwórek

- trzy piątki (N, N, W)

- jedna szóstka (O)

- brak siódemki

- brak ósemki

- brak dziewiątki

Najczęściej zwraca się uwagę na liczby, których w imieniu i nazwisku brak.
Symbolizują one słabe punkty charakteru, bądź problemy do rozwiązania w
życiu. Także proporcje występowania liczb (w przykładzie pięć jedynek i trzy
piątki przy atrofii reszty liczb) mówią coś niecoś o harmonii osobowości.
Suma daty urodzenia wyznacza czas życiowy i okoliczności od człowieka
niezależnie; mówi ona też coś o otoczeniu w jakim przebywamy. Suma imion i
nazwiska to nasza własna charakterystyka. Suma podpisu charakteryzuje
sposób, w jaki używamy wolnej woli, czyli system życiowych preferencji i
wyborów.
Systemy bardziej rozbudowane dzielą jeszcze personalia na imiona i nazwisko,
te z kolei na samogłoski i spółgłoski; uzyskane tą drogą liczby służą jako
charakterystyki drobniejszych części psychiki.
W prognozie numerologicznej zasadniczą jednostką jest rok. Ciekawostką jest
to, że rok numerologiczny rozpoczyna się 30 września roku kalendarzowego i
trwa do 29 września roku następnego. Najczęściej używaną prognozą jest
zsumowanie dnia i miesiąca urodzenia z rokiem bieżącym. Dla osoby urodzonej
10.11.1960=10/1 rok 1994 dałby to 1+0+1+1+1+9+9+4=26, czyli ósemkę.
Prognoza ta tworzy regularne dziewięcioletnie cykle życia. Każdy rok takiego
cyklu podlega swej liczbie i w jej zakresie znaczeniowym można oczekiwać
wydarzeń.
----------------------

Swiatlo, Milosc i Moc

pozdrawiam
Indrapani Lalita Deva G.B.
-----------------------------------------------------------
http://priv.onet.pl/wr/reiki/
http://newage.supermedia.pl/reiki/index.htm

" Co zgodnie z twoim doswiadczeniem i dociekaniem odpowiada twemu rozumowi i
sluzy twemu wlasnemu dobru i szczesciu, jak tez wszystkich innych istot, to
bierz za prawde i zyj wedlug niej."
Budda w  "Anuttara Nikaya"

Temat: Numerologia w naszym swiecie :D
Numerologia przypisuje specjalne znaczenie liczbom i literom. Liczby uznawane są za symbole ezoteryczne, których poznanie wiedzie do odkrycia natury człowieka. Nasza wróżba polega na przypisaniu dacie urodzenia odpowiednich wartości liczbowych, którym nadaje się specjalne znaczenie. Suma cyfr dnia urodzenia zwana jest Drogą Życia - określa charakter człowieka i towarzyszy mu przez całe życie. We wróżbie tej uwzględniane są liczby od 1 do 9, ale dla opisu charakteru niezwykle ważne są także liczby 11, 22, 33, 44. Zwane są one Liczbami Mistrzowskimi i wymagają od swoich posiadaczy pracy nad rozwojem duchowym. Zsumuj datę swojego urodzenia i sprawdź jaką jesteś liczbą! Przykłady "obliczeń": Data urodzenia: 11 czerwca 1973 roku 11+06+1973=1+1+0+6+1+9+7+3=28=2+8=10=1+0=1 sprawdź opis charakteru Jedynki 4 maja 1973 4+5+1973=4+5+1+9+7+3=29=2+9=11=1+1=2 sprawdź opis charakteru dla Jedenastki oraz dla Dwójki (bo 1+1=2)

ZNACZENIE LICZB

JEDEN - Jedynka jest liczbą indywidualisty. Jedynki są niezależne, skoncentrowane, skupione na realizacji swych marzeń i uparte. Stawiają sobie cel i do niego zmierzają. Są przewodnikami i wynalazcami. Trudno im współpracować z innymi i niechętnie przyjmują polecenia. Zdarza się, że myślą wyłącznie o sobie, są egoistyczne i dominujące. Często bywają samotnikami.

DWA - Dwójka reprezentuje wejście w relację, wzajemny kontakt, współpracę i równowagę. Dwójki są twórcze, obdarzone wyobraźnią i ujmującą osobowością. Charakteryzuje je pokój, harmonia, zaangażowanie, lojalność oraz poczucie sprawiedliwości. Jednakże z dwójką łączy się również pojęcie konfliktu, przeciwstawnych sił i przeciwieństw : nocy i dnia, dobra i zła. Dwójki mogą więc być zamknięte w sobie, humorzaste, niezdecydowane i nadmiernie wyczulone na opinie innych.

TRZY - Trójka reprezentuje kompletność i całkowitość, jak znane triady "przeszłość-teraźniejszość-przyszłość" czy "umysł-ciało-dusza". Pitagorejczycy uważali trójkę za pierwszą "kompletną" liczbę, ponieważ jak kamyki ułożone w rzędzie, ma ona swój początek, środek i koniec. Trójka wskazuje na talent, energię, artystyczną naturę, poczucie humoru i towarzyskość. Trójki to zwykle ludzie, którym sprzyja szczęście, prostolinijni, bogaci i odnoszący nadzwyczajne sukcesy, ale to także osoby roztargnione, powierzchowne i zdolne obrazić się o byle co.

CZTERY - Czwórka jest jak stół mocno stojący na czterech nogach : stabilna i niewzruszona. Czwórki cieszy ciężka praca. Są praktyczne, przyziemne i godne zaufania, a od skrzydeł wyobraźni wolą logikę i rozum. Sprawdzają się w organizowaniu i przeprowadzaniu różnych projektów. Podobnie jak cykl czterech pór roku, są przewidywalne. Mogą być uparte, podejrzliwe, nadmiernie praktyczne i skłonne do wybuchów gniewu. Konflikty, jakie mogą przytrafić się dwójkom, u czwórek są podwojone.

PIĘĆ - Piątka oznacza brak stabilności i równowagi, przez co wskazuje na zmianę i niepewność. Piątki interesują się wieloma rzeczami naraz, lecz żadnej nie potrafią się poświęcić. Mają zamiłowanie do przygód, są energiczne i gotowe podjąć ryzyko. Lubią podróżować i poznawać nowych ludzi, lecz nie potrafią zatrzymać się na dłużej w jednym miejscu. Piątki potrafią też być zarozumiałe, nieodpowiedzialne, wybuchowe i niecierpliwe.

SZEŚĆ - Szóstka reprezentuje harmonię, przyjaźń i życie rodzinne. Szóstki są wierne, godne zaufania i kochające. Łatwo się przystosowują. To dobrzy nauczyciele i sprawni artyści, ale nie najlepiej radzą sobie w interesach. Bywają skłonne do plotek i samozadowolenia. Pitagorejczycy sądzili, że szóstka jest liczbą doskonałą, ponieważ dzieli się i przez dwa, i przez trzy, i jest sumą oraz iloczynem trzech pierwszych liczb (1 + 2 + 3 = 6 ; 1 x 2 x 3 = 6).

SIEDEM - Spostrzegawcze, wyrozumiałe i bystre siódemki mają słabość do ciężkiej pracy i wyzwań. Często bywają poważne, uczone i ciekawe wszystkiego, co tajemnicze. Oryginalność i wyobraźnia liczą się u nich bardziej niż pieniądze i rzeczy materialne. Siódemki mogą być też pesymistyczne, sarkastyczne i bojaźliwe. Siódemka bywa uważana za liczbę mistyczną albo magiczną, gdyż kojarzy się z biblijnymi siedmioma dniami stworzenia i siedmioma ciałami niebieskimi znanymi dawnej astronomii (Słońce, Księżyc, Merkury, Wenus, Mars, Saturn i Jowisz).

OSIEM - Ósemka wskazuje możliwość odniesienia ogromnego sukcesu w interesach, finansach i polityce. Ósemki są praktyczne,ambitne, oddane i pracowite. Mogą być też zazdrosne, chciwe, dominujące i żądne władzy. Powiada się, że ósemka jest najbardziej nieprzewidywalną liczbą i równie dobrze może oznaczać szczyty sukcesu, jak i otchłanie przegranej. Obie możliwości drzemią w nich od samego początku.

DZIEWIĘĆ - Symbolizuje pełnię i spełnienie najwyższego stopnia, jako że jest trójką - liczbą "kompletną-wyrażoną trzy razy (3 x 3 = 9)". Dziewiątki poświęcają się służbie innym, często jako nauczyciele, naukowcy lub niosący pomoc humanitarną. Zdeterminowane potrafią pracować bez wytchnienia i są natchnieniem dla innych. Kiedy jednak coś nie pójdzie po ich myśli, potrafią być aroganckie i zarozumiałe.
Temat: Liga Mistrzów i Puchar UEFA

To tak zwana Reforma Platiniego, która ma na celu przepchnięcie klubów typu Wisła, które same sobie nie umieją awansu wywalczyć

A oto szczegóły. To przepchnięcie Wisły nawet przy nowy zasadach nie jest takie pewne.

Korzystne dla Polski zmiany w europejskich pucharach
Sobota, 2007-12-01 12:17

Obradujący w Lucernie Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził reformę rozgrywek europejskich, która obowiązywać będzie od sezonu 2009/2010. Zmiany są znaczne, a co najważniejsze dla Polski raczej korzystne. Mistrz Polski będzie miał znacznie łatwiejszą drogę do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ten system pucharowy będzie obowiązywał co najmniej przez trzy sezony. Poniżej opisujemy szczegóły nowego formatu rozgrywek pucharowych.

LIGA MISTRZÓW 2009/2010

Największe zmiany dotknęły fazę eliminacji do Ligi Mistrzów. Najważniejszą z nich jest rozgraniczenie drabinek eliminacyjnych pomiędzy eliminacje dla mistrzów krajów "słabszych" oraz eliminacje dla drużyn z kolejnych miejsc z najsilniejszych lig. Dla mistrza Polski to bardzo dobra wiadomość - na pewno w eliminacjach do elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów uniknie mocarzy z Anglii czy Hiszpanii, a o awans będzie się potykać ze średnimi drużynami europejskimi. Przykładowo w obecnie trwającym sezonie pucharowym mistrzowie pięciu najwyżej sklasyfikowanych federacji w naszej drabince to Dynamo Kijów, Sparta Praga, Fenerbahçe SK, FC ZĂźrich i Lewski Sofia, a więc inna skala trudności niż np. Arsenal FC czy Sevilla FC.

Dodatkowo dużą pozytywną zmianą dla nas w stosunku do obecnego formatu rozgrywek jest fakt, że odpadając w III rundzie eliminacyjnej mistrz Polski automatycznie zagra w fazie grupowej Pucharu UEFA (a nie jak dotychczas w I rundzie). Natomiast w przypadku odpadnięcia w II rundzie eliminacyjnej, mistrz Polski otrzyma jeszcze szanse gry w IV rundzie eliminacyjnej Pucharu UEFA (a nie skończy sezon pucharowy jak np. Zagłębie Lubin w tym roku).

Runda wstępna - czerwiec/lipiec - 6 drużyn
- mistrzowie krajów z miejsc 48-53 w Rankingu UEFA

I runda eliminacyjna - lipiec - 34 drużyny- 3 drużyny z rundy wstępnej
- mistrzowie krajów z miejsc 16-47 oprócz Liechtensteinu, który nie ma własnych rozgrywek ligowych (m. in. mistrz Polski)

II runda eliminacyjna - lipiec/sierpień - 30 drużyn

drabinka "mistrzowska" - 20 drużyn
- 17 drużyn z I rundy eliminacyjnej
- mistrzowie krajów z miejsc 13-15

drabinka "niemistrzowska" - 10 drużyn
- wicemistrzowie krajów z miejsc 7-15
- trzecia drużyna z kraju z 6. miejsca

Przegrani w tej rundzie przechodzą do IV rundy eliminacyjnej Pucharu UEFA.

III runda eliminacyjna - sierpień - 20 drużyn

drabinka "mistrzowska" - 10 drużyn
- 10 drużyn z II rundy eliminacyjnej

drabinka "niemistrzowska" - 10 drużyn
- 5 drużyn z II rundy eliminacyjnej
- trzecie drużyny z krajów z miejsc 4-5
- czwarte drużyny z krajów z miejsc 1-3

Przegrani w tej rundzie przechodzą bezpośrednio do fazy grupowej Pucharu UEFA.

Faza grupowa - wrzesień/grudzień - 32 drużyny
- obrońca trofeum
- trzy drużyny z krajów z miejsc 1-3
- dwie drużyny z krajów z miejsc 4-6
- mistrzowie krajów z miejsc 7-12
- 5 drużyn z III rundy eliminacyjnej - drabinka "mistrzowska"
- 5 drużyn z III rundy eliminacyjnej - drabinka "niemistrzowska"

Do gier pucharowych awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, trzecie zespoły z grup przechodzą do 1/16 Pucharu UEFA.

PUCHAR UEFA 2009/2010

Największe zmiany w formacie Pucharu UEFA to powiększenie fazy grupowej o osiem drużyn i zwiększenie liczby meczów każdej drużyny w grupie z czterech do sześciu. Format rozgrywek w grupach będzie taki sam jak w Lidze Mistrzów - mecz i rewanż.

Formalnie zlikwidowano Puchar UEFA Intertoto, ale w praktyce został on wchłonięty przez Puchar UEFA. Rozgrywki Pucharu UEFA poszerzono o kolejne drużyny - w trakcie całego sezonu zagrają w nich łącznie 193 zespoły (obecnie 158). Zyskała na tym m.in. Polska, która według obecnego formatu w sezonie 2009/2010 mogłaby wystawić w Pucharze UEFA tylko dwie drużyny (zdobywcę Pucharu Polski i wicemistrza kraju) - dzięki uchwalonej reformie w Pucharze UEFA zagra także trzecia drużyna Orange Ekstraklasy.

Minusem tego rozwiązania jest wydłużenie eliminacji do fazy grupowej Pucharu UEFA. Trzecia drużyna polskiej ligi zacznie grę od I rundy eliminacyjnej (już w połowie czerwca) i żeby awansować do fazy grupowej będzie musiała wyeliminować aż czterech rywali. Wicemistrz Polski zacznie rozgrywki od II rundy eliminacyjnej, a zdobywca Pucharu Polski od III rundy.

I runda eliminacyjna - czerwiec - 50 drużyn
- drugie drużyny z krajów z miejsc 35-51 oprócz Liechtensteinu, który nie ma własnych rozgrywek ligowych
- trzecie drużyny z krajów z miejsc 22-51 oprócz Liechtensteinu, który nie ma własnych rozgrywek ligowych (m.in. trzecia drużyna polskiej ligi)
- zdobywcy Pucharu Andory i San Marino
- 3 drużyny z rankingu Fair Play

II runda eliminacyjna - czerwiec/lipiec - 80 drużyn
- 25 drużyn z I rundy eliminacyjnej
- zdobywcy pucharów krajów z miejsc 28-51
- wicemistrzowie krajów z miejsc 19-34 (m.in. wicemistrz Polski)
- trzecie drużyny z krajów z miejsc 16-21
- czwarte drużyny z krajów z miejsc 10-15
- piąte drużyny z krajów z miejsc 7-9

III runda eliminacyjna - lipiec - 70 drużyn
- 40 drużyn z II rundy eliminacyjnej
- zdobywcy pucharów krajów z miejsc 16-27 (m.in. zdobywca Pucharu Polski)
- wicemistrzowie krajów z miejsc 16-18
- trzecie drużyny z krajów z miejsc 10-15
- czwarte drużyny z krajów z miejsc 7-9
- piąte drużyny z krajów z miejsc 4-6
- szóste drużyny z krajów z miejsc 1-3

IV runda eliminacyjna - sierpień - 74 drużyny
- 35 drużyn z III rundy eliminacyjnej
- 15 drużyn z II rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów
- zdobywcy pucharów krajów z miejsc 1-15
- trzecie drużyny z krajów z miejsc 7-9
- czwarte drużyny z krajów z miejsc 4-6
- piąte drużyny z krajów z miejsc 1-3

Faza grupowa - wrzesień/grudzień - 48 drużyn
- 37 drużyn z IV rundy eliminacyjnej
- obrońca trofeum
- 10 drużyn z III rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów

48 drużyn zostanie rozlosowanych do 12 czterozespołowych grup (mecz i rewanż) - dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do 1/16 finału (dołączy do nich 8 drużyn z trzecich miejsc w grupach Ligi Mistrzów).

Opracowanie: 90minut.plTemat: Program do numerologii
Witam ponownie
Poprzedni login przestał działać więc odpowiadam tobie pod nowym, nieco zmodyfikowanym.


Janusie, dziekuje ci za twoja konkretna wypowiedz.
Co do lekcji karmicznych opracowalam je wg Czarminskiej - mysle, ze Szod dokladnie te metode wprowadzil do programu. Przeczytaj sobie tutaj i powiedz, co twoim zdaniem jest nie tak:
http://www.forumezo.pl/viewtopic.php?f=19&t=142

Zrozumiałem o co chodzi, jest to po prostu średnia dotycząca wszystkich wibracji, przy czym przy jedynkach jest dodane jeden a przy siódemkach odjęte.
Trochę moim zdaniem to niepotrzebne bo przecież jaka jest średnia każdy widzi a powtarzanie jej przy każdej wibracji a nawet przy jej braku wprowadza pewne zamieszanie. W tym miejscu zazwyczaj pojawia się (przy ręcznym obliczaniu) udział danej wibracji względem średniej. Czyli jeśli np. mamy średnią 2,7 a jakaś wibracja występuję np. 5 razy wówczas dzielimy 5 przez 2,7 i otrzymujemy 1,8 (zaokrąglone) To daje dość istotne informacje, gdyż wiemy automatycznie, że ta wibracja nie jest zbyt dużym nadmiarem.

Z kolei tranzyty i esencje, tak jak sa liczone przez program, znajdziesz tu:
http://www.forumezo.pl/viewtopic.php?f=19&t=137
Prawdopodobnie w stosunku do tego, co ty proponujesz, bedzie przesuniecie o rok. Czyli wg ciebie caly pierwszy rok zycia jest beztranzytowy? Dlaczego?

Jeśli chodzi o tranzyty, to ich interpretacja polega na interpretowaniu liter a nie liczb które one numerologicznie wyrażają.
Ponieważ A lub J lub S będzie w tranzycie oznaczało coś innego, więc oznaczanie ich jako 1 mija się z celem. Ktoś po prostu poszedł na skróty, bo przecież łatwiej jest zinterpretować jedynkę niż A, J czy S.
Dla przykładu:
Emocje, I, R, S, U, X.
Odpowiedzialność F, J, O.

Jak widzisz, S ma inne znaczenie i J również inne.
Opis oczywiście hasłowo, normalnie jest zdecydowanie bardziej rozwinięty.

Przykładowe tranzyty na pierwsze dziesięć lat wyglądają tak w mojej aplikacji excell:

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
A L L L I I I I I I
Z Z Z Z Z Z Z Z O O
A D D D D A S K K O
0 10 15 15 15 21 18 18 19 17 21
0 1 6 6 6 3 9 9 1 8 3
7 8 9 1 2 3 4 5 6 7 8
16 17 9 10 11 12 13 14 15 16 17
8 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9
1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969 1970 1971

No i nic z tego nie wyszło.. nie wiem jak wkleić tabelkę... nie daje się....

Jeśli chodzi o znakowanie roku urodzenia jako zero i rozpoczęcie tranzytów od pierwszego roku po roku urodzenia, autorka, (dr. Juno Walton) która wprowadziła tranzyty do numerologii tłumaczy to mniej więcej tak:
Nowo narodzone dziecię nie ma świadomego związku ze swoim imieniem a tym bardziej nazwiskiem. Jest w tym sensie pustym naczyniem. Dlatego tranzyty w roku urodzenia nie będą oddziaływać na nie. Dopiero gdy zaczyna się identyfikować ze swoim imieniem, reagować na nie, pojmować jako własne, wtedy można mówić o działaniu tranzytu.

Co do lat pustki, kierowalam sie czyms takim:
(tu chcialam wkleic to, co znalazlam w necie, ale... dokument w ktorym to mam, mi sie zawiesil , Malgoska wie dlaczego, he he he, odwiesi sie, to wkleje, sorki )
i tu zapewne masz racje, ze obliczenia moga nie byc idealnie dokladne, nie pomyslalam, ze lata chinskie nie biegna od stycznia do stycznia, gdybys mogl podac link do jakis materialow, pomagajacych obliczac lata pustki, bylabym b wdzieczna.

Problemem nie jest styczeń czy luty, to zaledwie miesiąc przecież. Problemem jest po prostu błędne założenie, że punktem rozpoczynającym cykl lat pustki jest data urodzenia. Czyli, że pierwsze lata pustki pojawiają się dokładnie w 12 lat po urodzeniu.
Jest to totalnie mylne. Stąd moja irytacja. Numerolog to rodzaj doradcy duchowego, nie może podawać informacji które są nieprawdziwe. Może doprowadzić do sytuacji, że po prostu zdewastuje komuś życie. Bo jeśli ktoś chce podjąć pracę czy naukę czy jakąkolwiek ważną decyzję w życiu i inny ktoś, posługując się tym programem powie: nie rób tego, jesteś w latach pustki! A co jeśli była to życiowa szansa która się już nigdy nie przydarzy?
Obliczenia wykonuje się w oparciu o szereg tabel, próbowałem je rozgryźć i odszukać jakiś algorytm, nie daje się. Osobiście nie posiadam takich tabel, pozwala korzystać mi z nich zaprzyjaźniona numerolożka, która ma je jeszcze z kursu który zrobiła kilkanaście lat temu.

Co do wyliczania wszystkich podliczb - nie znaczy, ze wszystkie sie interpretuje, wszystkie sie liczy, zeby nie przegapic mistrzowskiej.
Sposob liczenia PZ-ow wg naszej tarocistki-numerologistki jest rzeczywiscie inny, jak znajde czas, zaloze watek objasniajacy, bedziesz mogl sie odniesc i porownac do wlasnych odkryc.

Co do moich obserwacji, to najważniejsza jest pierwsza podliczba, ewent. druga o ile jest jakąś znaczącą wibracją. Dalsze mają w praktyce tak nikłe znaczenie, że nie ma sensu ich brać pod uwagę, bo prawdopodobieństwo że będą oddziaływać jest równe zeru.

Pozdrawiam i nie zloscie sie nawzajem na siebie z Szodem. Kazdy glos jest cenny, a osob, ktore interesuja sie z pasja numerologia, wcale nie mamy tak wiele.


Nie chodzi o złość, chodzi mi jedynie o fakt, że tak wiele jest na rynku gniotów np. książkowych, gdzie z uporem maniaka powielane są błędy, przekłamania, bzdury wyssane z palca. Wprowadza to wielki zamęt, chaos, rozmaite sposoby liczenia podczas gdy jest tylko jeden, wystarczy sięgnąć do korzeni numerologii, tam jest wszystko podane jak na tacy. Chodzi o świadomość, aby przekazywać wiedzę sprawdzoną źródłowo, rzetelną, inaczej będziemy ranić ludzi i komplikować im życie a mamy im pomagać przecież.
PozdrawiamTemat: Champions League
Europejskie puchary 2009/2010 - informacje

W piątek w Lucernie Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził reformę rozgrywek europejskich, która obowiązywać będzie od sezonu 2009/2010. Przedstawiamy naszym czytelnikom szczegóły nowego formatu rozgrywek pucharowych. Zmiany są znaczne, a co najważniejsze dla Polski raczej korzystne. Ten system pucharowy będzie obowiązywał co najmniej przez trzy sezony.

LIGA MISTRZÓW 2009/2010

Największe zmiany dotknęły fazę eliminacji do Ligi Mistrzów. Najważniejszą z nich jest rozgraniczenie drabinek eliminacyjnych pomiędzy eliminacje dla mistrzów krajów "słabszych" oraz eliminacje dla drużyn z kolejnych miejsc z najsilniejszych lig. Dla mistrza Polski to bardzo dobra wiadomość - na pewno w eliminacjach do elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów uniknie mocarzy z Anglii czy Hiszpanii, a o awans będzie się potykać ze średnimi drużynami europejskimi. Przykładowo w obecnie trwającym sezonie pucharowym mistrzowie pięciu najwyżej sklasyfikowanych federacji w naszej drabince to Dynamo Kijów, Sparta Praga, Fenerbahçe SK, FC Zürich i Lewski Sofia, a więc inna skala trudności niż np. Arsenal FC czy Sevilla FC.

Dodatkowo dużą pozytywną zmianą dla nas w stosunku do obecnego formatu rozgrywek jest fakt, że odpadając w III rundzie eliminacyjnej mistrz Polski automatycznie zagra w fazie grupowej Pucharu UEFA (a nie jak dotychczas w I rundzie). Natomiast w przypadku odpadnięcia w II rundzie eliminacyjnej, mistrz Polski otrzyma jeszcze szanse gry w IV rundzie eliminacyjnej Pucharu UEFA (a nie skończy sezon pucharowy jak np. Zagłębie Lubin w tym roku).

Runda wstępna - czerwiec/lipiec - 6 drużyn
- mistrzowie krajów z miejsc 48-53 w Rankingu UEFA

I runda eliminacyjna - lipiec - 34 drużyny
- 3 drużyny z rundy wstępnej
- mistrzowie krajów z miejsc 16-47 oprócz Liechtensteinu, który nie ma własnych rozgrywek ligowych (m. in. mistrz Polski)

II runda eliminacyjna - lipiec/sierpień - 30 drużyn

drabinka "mistrzowska" - 20 drużyn
- 17 drużyn z I rundy eliminacyjnej
- mistrzowie krajów z miejsc 13-15

drabinka "niemistrzowska" - 10 drużyn
- wicemistrzowie krajów z miejsc 7-15
- trzecia drużyna z kraju z 6. miejsca

Przegrani w tej rundzie przechodzą do IV rundy eliminacyjnej Pucharu UEFA.

III runda eliminacyjna - sierpień - 20 drużyn

drabinka "mistrzowska" - 10 drużyn
- 10 drużyn z II rundy eliminacyjnej

drabinka "niemistrzowska" - 10 drużyn
- 5 drużyn z II rundy eliminacyjnej
- trzecie drużyny z krajów z miejsc 4-5
- czwarte drużyny z krajów z miejsc 1-3

Przegrani w tej rundzie przechodzą bezpośrednio do fazy grupowej Pucharu UEFA.

Faza grupowa - wrzesień/grudzień - 32 drużyny
- obrońca trofeum
- trzy drużyny z krajów z miejsc 1-3
- dwie drużyny z krajów z miejsc 4-6
- mistrzowie krajów z miejsc 7-12
- 5 drużyn z III rundy eliminacyjnej - drabinka "mistrzowska"
- 5 drużyn z III rundy eliminacyjnej - drabinka "niemistrzowska"

Do gier pucharowych awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, trzecie zespoły z grup przechodzą do 1/16 Pucharu UEFA.

PUCHAR UEFA 2009/2010

Największe zmiany w formacie Pucharu UEFA to powiększenie fazy grupowej o osiem drużyn i zwiększenie liczby meczów każdej drużyny w grupie z czterech do sześciu. Format rozgrywek w grupach będzie taki sam jak w Lidze Mistrzów - mecz i rewanż.

Formalnie zlikwidowano Puchar UEFA Intertoto, ale w praktyce został on wchłonięty przez Puchar UEFA. Rozgrywki Pucharu UEFA poszerzono o kolejne drużyny - w trakcie całego sezonu zagrają w nich łącznie 193 zespoły (obecnie 158). Zyskała na tym m.in. Polska, która według obecnego formatu w sezonie 2009/2010 mogłaby wystawić w Pucharze UEFA tylko dwie drużyny (zdobywcę Pucharu Polski i wicemistrza kraju) - dzięki uchwalonej reformie w Pucharze UEFA zagra także trzecia drużyna Orange Ekstraklasy.

Minusem tego rozwiązania jest wydłużenie eliminacji do fazy grupowej Pucharu UEFA. Trzecia drużyna polskiej ligi zacznie grę od I rundy eliminacyjnej (już w połowie czerwca) i żeby awansować do fazy grupowej będzie musiała wyeliminować aż czterech rywali. Wicemistrz Polski zacznie rozgrywki od II rundy eliminacyjnej, a zdobywca Pucharu Polski od III rundy.

I runda eliminacyjna - czerwiec - 50 drużyn
- drugie drużyny z krajów z miejsc 35-51 oprócz Liechtensteinu, który nie ma własnych rozgrywek ligowych
- trzecie drużyny z krajów z miejsc 22-51 oprócz Liechtensteinu, który nie ma własnych rozgrywek ligowych (m.in. trzecia drużyna polskiej ligi)
- zdobywcy Pucharu Andory i San Marino
- 3 drużyny z rankingu Fair Play

II runda eliminacyjna - czerwiec/lipiec - 80 drużyn
- 25 drużyn z I rundy eliminacyjnej
- zdobywcy pucharów krajów z miejsc 28-51
- wicemistrzowie krajów z miejsc 19-34 (m.in. wicemistrz Polski)
- trzecie drużyny z krajów z miejsc 16-21
- czwarte drużyny z krajów z miejsc 10-15
- piąte drużyny z krajów z miejsc 7-9

III runda eliminacyjna - lipiec - 70 drużyn
- 40 drużyn z II rundy eliminacyjnej
- zdobywcy pucharów krajów z miejsc 16-27 (m.in. zdobywca Pucharu Polski)
- wicemistrzowie krajów z miejsc 16-18
- trzecie drużyny z krajów z miejsc 10-15
- czwarte drużyny z krajów z miejsc 7-9
- piąte drużyny z krajów z miejsc 4-6
- szóste drużyny z krajów z miejsc 1-3

IV runda eliminacyjna - sierpień - 74 drużyny
- 35 drużyn z III rundy eliminacyjnej
- 15 drużyn z II rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów
- zdobywcy pucharów krajów z miejsc 1-15
- trzecie drużyny z krajów z miejsc 7-9
- czwarte drużyny z krajów z miejsc 4-6
- piąte drużyny z krajów z miejsc 1-3

Faza grupowa - wrzesień/grudzień - 48 drużyn
- 37 drużyn z IV rundy eliminacyjnej
- obrońca trofeum
- 10 drużyn z III rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów

48 drużyn zostanie rozlosowanych do 12 czterozespołowych grup (mecz i rewanż) - dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do 1/16 finału (dołączy do nich 8 drużyn z trzecich miejsc w grupach Ligi Mistrzów).

Krajowy Ranking UEFA 2003/04 - 2007/08

źródło : www.90minut.plTemat: Polskie drużyny w Europejskich Pucharach 2008/2009

Europejskie puchary 2009/2010 - informacje

W piątek w Lucernie Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził reformę rozgrywek europejskich, która obowiązywać będzie od sezonu 2009/2010. Przedstawiamy naszym czytelnikom szczegóły nowego formatu rozgrywek pucharowych. Zmiany są znaczne, a co najważniejsze dla Polski raczej korzystne. Ten system pucharowy będzie obowiązywał co najmniej przez trzy sezony.

LIGA MISTRZÓW 2009/2010

Największe zmiany dotknęły fazę eliminacji do Ligi Mistrzów. Najważniejszą z nich jest rozgraniczenie drabinek eliminacyjnych pomiędzy eliminacje dla mistrzów krajów "słabszych" oraz eliminacje dla drużyn z kolejnych miejsc z najsilniejszych lig. Dla mistrza Polski to bardzo dobra wiadomość - na pewno w eliminacjach do elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów uniknie mocarzy z Anglii czy Hiszpanii, a o awans będzie się potykać ze średnimi drużynami europejskimi. Przykładowo w obecnie trwającym sezonie pucharowym mistrzowie pięciu najwyżej sklasyfikowanych federacji w naszej drabince to Dynamo Kijów, Sparta Praga, Fenerbahçe SK, FC Zürich i Lewski Sofia, a więc inna skala trudności niż np. Arsenal FC czy Sevilla FC.

Dodatkowo dużą pozytywną zmianą dla nas w stosunku do obecnego formatu rozgrywek jest fakt, że odpadając w III rundzie eliminacyjnej mistrz Polski automatycznie zagra w fazie grupowej Pucharu UEFA (a nie jak dotychczas w I rundzie). Natomiast w przypadku odpadnięcia w II rundzie eliminacyjnej, mistrz Polski otrzyma jeszcze szanse gry w IV rundzie eliminacyjnej Pucharu UEFA (a nie skończy sezon pucharowy jak np. Zagłębie Lubin w tym roku).

Runda wstępna - czerwiec/lipiec - 6 drużyn
- mistrzowie krajów z miejsc 48-53 w Rankingu UEFA

I runda eliminacyjna - lipiec - 34 drużyny
- 3 drużyny z rundy wstępnej
- mistrzowie krajów z miejsc 16-47 oprócz Liechtensteinu, który nie ma własnych rozgrywek ligowych (m. in. mistrz Polski)

II runda eliminacyjna - lipiec/sierpień - 30 drużyn

drabinka "mistrzowska" - 20 drużyn
- 17 drużyn z I rundy eliminacyjnej
- mistrzowie krajów z miejsc 13-15

drabinka "niemistrzowska" - 10 drużyn
- wicemistrzowie krajów z miejsc 7-15
- trzecia drużyna z kraju z 6. miejsca

Przegrani w tej rundzie przechodzą do IV rundy eliminacyjnej Pucharu UEFA.

III runda eliminacyjna - sierpień - 20 drużyn

drabinka "mistrzowska" - 10 drużyn
- 10 drużyn z II rundy eliminacyjnej

drabinka "niemistrzowska" - 10 drużyn
- 5 drużyn z II rundy eliminacyjnej
- trzecie drużyny z krajów z miejsc 4-5
- czwarte drużyny z krajów z miejsc 1-3

Przegrani w tej rundzie przechodzą bezpośrednio do fazy grupowej Pucharu UEFA.

Faza grupowa - wrzesień/grudzień - 32 drużyny
- obrońca trofeum
- trzy drużyny z krajów z miejsc 1-3
- dwie drużyny z krajów z miejsc 4-6
- mistrzowie krajów z miejsc 7-12
- 5 drużyn z III rundy eliminacyjnej - drabinka "mistrzowska"
- 5 drużyn z III rundy eliminacyjnej - drabinka "niemistrzowska"

Do gier pucharowych awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, trzecie zespoły z grup przechodzą do 1/16 finału Pucharu UEFA.

PUCHAR UEFA 2009/2010

Największe zmiany w formacie Pucharu UEFA to powiększenie fazy grupowej o osiem drużyn i zwiększenie liczby meczów każdej drużyny w grupie z czterech do sześciu. Format rozgrywek w grupach będzie taki sam jak w Lidze Mistrzów - mecz i rewanż.

Formalnie zlikwidowano Puchar UEFA Intertoto, ale w praktyce został on wchłonięty przez Puchar UEFA. Rozgrywki Pucharu UEFA poszerzono o kolejne drużyny - w trakcie całego sezonu zagrają w nich łącznie 193 zespoły (obecnie 158). Zyskała na tym m.in. Polska, która według obecnego formatu w sezonie 2009/2010 mogłaby wystawić w Pucharze UEFA tylko dwie drużyny (zdobywcę Pucharu Polski i wicemistrza kraju) - dzięki uchwalonej reformie w Pucharze UEFA zagra także trzecia drużyna Orange Ekstraklasy.

Minusem tego rozwiązania jest wydłużenie eliminacji do fazy grupowej Pucharu UEFA. Trzecia drużyna polskiej ligi zacznie grę od I rundy eliminacyjnej (już w połowie czerwca) i żeby awansować do fazy grupowej będzie musiała wyeliminować aż czterech rywali. Wicemistrz Polski zacznie rozgrywki od II rundy eliminacyjnej, a zdobywca Pucharu Polski od III rundy.

I runda eliminacyjna - czerwiec - 50 drużyn
- drugie drużyny z krajów z miejsc 35-51 oprócz Liechtensteinu, który nie ma własnych rozgrywek ligowych
- trzecie drużyny z krajów z miejsc 22-51 oprócz Liechtensteinu, który nie ma własnych rozgrywek ligowych (m.in. trzecia drużyna polskiej ligi)
- zdobywcy Pucharu Andory i San Marino
- 3 drużyny z rankingu Fair Play

II runda eliminacyjna - czerwiec/lipiec - 80 drużyn
- 25 drużyn z I rundy eliminacyjnej
- zdobywcy pucharów krajów z miejsc 28-51
- wicemistrzowie krajów z miejsc 19-34 (m.in. wicemistrz Polski)
- trzecie drużyny z krajów z miejsc 16-21
- czwarte drużyny z krajów z miejsc 10-15
- piąte drużyny z krajów z miejsc 7-9

III runda eliminacyjna - lipiec - 70 drużyn
- 40 drużyn z II rundy eliminacyjnej
- zdobywcy pucharów krajów z miejsc 16-27 (m.in. zdobywca Pucharu Polski)
- wicemistrzowie krajów z miejsc 16-18
- trzecie drużyny z krajów z miejsc 10-15
- czwarte drużyny z krajów z miejsc 7-9
- piąte drużyny z krajów z miejsc 4-6
- szóste drużyny z krajów z miejsc 1-3

IV runda eliminacyjna - sierpień - 74 drużyny
- 35 drużyn z III rundy eliminacyjnej
- 15 drużyn z II rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów
- zdobywcy pucharów krajów z miejsc 1-15
- trzecie drużyny z krajów z miejsc 7-9
- czwarte drużyny z krajów z miejsc 4-6
- piąte drużyny z krajów z miejsc 1-3

Faza grupowa - wrzesień/grudzień - 48 drużyn
- 37 drużyn z IV rundy eliminacyjnej
- obrońca trofeum
- 10 drużyn z III rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów

48 drużyn zostanie rozlosowanych do 12 czterozespołowych grup (mecz i rewanż) - dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do 1/16 finału (dołączy do nich 8 drużyn z trzecich miejsc w grupach Ligi Mistrzów).

Krajowy Ranking UEFA 2003/04 - 2007/08 http://www.###/ranking_uefa.php?id_sezon=71


Powered by MyScript