Numery kierunkowe międzynarodowe Irlandia

Menu

Patrzysz na wypowiedzi znalezione dla zapytania: Numery kierunkowe międzynarodowe Irlandia

Temat: do irlandii z polskim kierunkowym?
Witam,

Ciekawa sytuacja ale postaramy sie ja wyjasnic.

1)
Czy on powinien dostać tą wiadomość, mimo że nie użyłem kierunkowego Irlandii tylko +48? (bo tak działa roambing czy inne jakieś przekierowania)

Twoj kolega nie powinnien otrzymac wiadomosci i pewnie nie otrzymal.Raport doreczenia zostal wyslany pewnie z powodu niefuncjonalnosci sieci.Centra SMS nie sa w stanie w tym przypadku uzyc prawidlowego routingu i nie moga "przewidziec" do ktorego miedzynarodowego dialingowego numeru przekierowac wiadomosc.

2)
Moze jest w Polsce i dlatego dochodzi sms z kier. +48?


Nie ma znaczenia w jakim kraju by byl twoj kolega poniewaz wszystkie operacje sa rowniez przesylane przez servery/siec rodzimego operatora (w tym przypadku meteor) i miedzynarodowy kod pozostaje ten sam.Oczywiscie w ramach roamingu korzysta sie z innych sieci preferowanych/badz nie przez rodzimego operatora jednak routing(droga) operacji zawsze zawiera rodzimego operatora.

PozdrawiamTemat: Tańsze SMS-y i rozmowy zagraniczne w ofertach na kartę
Od 2 lipca br. wszyscy klienci ofert na kartę w Orange mogą korzystać ze znacznie tańszych rozmów międzynarodowych i SMS-ów. Aktywując usługę „Wybrany Kraj" zapłacą tylko 1 zł brutto za minutę rozmowy lub 30 groszy brutto za SMS.

Klienci mogą taniej dzwonić na wszystkie numery komórkowe i stacjonarne oraz SMS-ować do 14 krajów: Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Włączenie usługi następuje po wysłaniu SMS-a pod numer 244 o treści: AKT XX (XX - numer kierunkowy wybranego kraju). Z myślą o obcokrajowcach przygotowana została wersja w języku angielskim. Aby z niej skorzystać, należy wysłać SMS o treści ACT XX. Koszt SMS-a aktywacyjnego wynosi 5 zł z VAT, jednorazowa aktywacja włącza usługę na 30 dni.

Klienci, którzy zdecydują się na usługę „Wybrany Kraj" zawsze zapłacą jedną, płaską stawkę: 1 zł z VAT za minutę połączenia i 30 groszy z VAT za SMS. Oznacza to, że połączenia zagraniczne np. do USA będą nawet trzykrotnie tańsze.

Podobne rozwiązanie jest dostępne w ofertach postpaid i mix Orange. Usługa nazywa się „Wybrane Kraje" i umożliwia klientom wybór nawet 3 spośród 53 krajów świata, do których chcą dzwonić taniej.

ź/telix.pl

Temat: Niższe koszty połączeń międzynarodowych w sieci Orange
Orange w Polsce uruchomił od 26 września promocyjną usługę Wybrane Kraje umożliwiającą abonentom obniżenie kosztów połączeń międzynarodowych z numerami poprzedzonymi jednakowym międzynarodowym numerem kierunkowym w 53 krajach świata.

Usługa Wybrane Kraje jest dostępna dla abonentów Orange korzystających z taryf: Jedna Idea z rachunkiem, Nowa Idea Optima, Idea Optima, Pakiet Domowy, Plan codzienny, Mega, Idea dla Firm, Nowa Idea dla Firm, Idea Meritum, Meritum BIS, Hurtowy Pakiet Minut, Taryfa Malejąca,Twój Plan, Orange dla Firm.

Usługa Wybrane Kraje jest dostępna dla abonentów Orange na połączenia międzynarodowe do krajów:

Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

pozostałych państw: Andora, Argentyna, Australia, Bułgaria, Chile, Chiny, Chorwacja, Egipt, Hong Kong, Islandia, Izrael, Japonia, Kanada, Monako, Norwegia, Nowa Zelandia, Peru, Rosja, RPA, Rumunia, San Marino, Singapur, Szwajcaria, Tajwan, Tajlandia, Turcja, Ukraina, USA.
Abonent Orange ma możliwość uruchomienia usługi w momencie zawierania umowy z PTK Centertel lub poprzez wysłanie SMSa lub poprzez kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klientów Orange. W ramach usługi Wybrane Kraje abonent Orange ma może wybrać z z listy krajów (w załączeniu) do trzech międzynarodowych numerów kierunkowych z którymi połączenia taryfikowane będą po preferencyjnych, niższych stawkach.

Komendy usługi Wybrane Kraje w Orange:

Aktywacja: SMS na numer 181 – komenda AKT (numer porządkowy aktywowanego numeru kierunkowego (1,2,3) - spacja – numer kierunkowy pisany bez zera) np. AKT1 49 (Niemcy)

Sprawdzenie statusu: SMS na numer 181 – komenda POK (sprawdzenie jakienumery kierunkowe zostały wybrane w usłudze Wybrane Kraje)

Modyfikacja: SMS na numer 181 – komenda MOD (numer porządkowy aktywowanego numeru kierunkowego (1,2,3) - spacja – numer kierunkowy pisany bez zera) np. MOD1 44 (zmiana pierwszego numeru WK na Wielką Brytanię)

Deaktywacja: SMS na numer 181 – komenda REZ KRAJ (numer porządkowy aktywowanego numeru kierunkowego (1,2,3) np. REZ KRAJ1 (rezygnacja z pierwszego numeru w usłudze Wybrane Kraje)

Opłaty jak za wysłanie standardowej wiadomości SMS zgodnie z obowiązującym abonenta cennikiem usług. Aktywacja, modyfikacja lub dezaktywacja usługi Wybrane Kraje skutkuje od następnego dnia po złożeniu zlecenia.

Opłaty za korzystanie z usługi Wybrane Kraje w sieci Orange:

Aktywacja – 2,46 zł bez VAT (3 zł z VAT)

Abonament miesięczny (za każdy numer w usłudze WK) – 4,10 bez VAT (5 zł z VAT)

Każdorazowa modyfikacja - 4,10 bez VAT (5 zł z VAT)

Każdorazowa informacja o statusie – bezpłatnie

Dezaktywacja – 4,10 bez VAT (5 zł z VAT)

Opłata za minutę połączenia międzynarodowego z numerami WK – 0,98 zł bez VAT (1,20 zł z VAT)

Promocyjna stawka za minutę połączenia w usłudze Wybrane Kraje, w przypadku abonentów Jednej Idei z rachunkiem rozliczana jest w ramach usługi Kwota Deklarowana, natomiast połączenia nie podlega usłudze Naliczanie Sekundowe, Sekunda oraz Sekunda Pro. Usługa Wybrane Kraje nie jest dostępna dla połączeń wychodzących w roamingu oraz dla połączeń odbieranych, za które opłaty zostały naliczone przez operatora zagranicznego.Temat: Płać Mniej w Idei
Od 28.06.2005 r. w ofercie sieci Idea dostępna jest specjalna wakacyjna promocja tańszych połączeń w ramach roamingu zagranicznego – Wybrane Kraje, która umożliwia wybranie jednego, dwóch lub trzech krajów, do których użytkownik sieci Idea będzie mógł dzwonić płacąc za połączenia według specjalnych promocyjnych stawek – 1,20 PLN za każdą minutę połączenia (z VAT) na wszystkie numery stacjonarne i komórkowe, niezależnie od pory dnia i tygodnia.

Usługa Wybrane Kraje działa także na połączenia przychodzące w roamingu.

Usługa Wybrane Kraje dostępna w ofertach: Nowa Idea dla Firm, Idea Dla Firm, Nowa Oferta Meritum, Meritum BIS, Hurtowy Pakiet Minut, Taryfa Malejąca, Jedna Idea, Nowa Idea Optima, Idea Optima, Mega, Pakiet Domowy, Plan Codzienny.

Na czym polega usługa Wybrane Kraje?

Wybrane Kraje to możliwość zdefiniowania od jednego do trzech międzynarodowych numerów kierunkowych. Od tej pory wszystkie połączenia wykonywane do wybranych państw (na numery rozpoczynające się od wybranego kodu kierunkowego) kosztować będą 1,20 PLN z VAT za każdą minutę połączenia, niezależnie od tego czy dzwonimy na numer stacjonarny czy kierunkowy. Promocją objęte są wszystkie kraje Unii Europejskiej oraz kilkadziesiąt innych kierunków, ze szczególnym uwzględnieniem najpopularniejszych miejsc wakacyjnego wypoczynku. Pełna lista krajów objętych promocją Wybrane Kraje dostępna na www.idea.pl

,p> Ile oszczędzamy korzystając z promocji Wybrane Kraje?

Porównanie stawek standardowych i promocyjnych (ceny z VAT) np.:

Kraj docelowy
Stawka standardowa
Stawka promocyjna

Francja (tel. stacjonarne)
1,46 + stawka za 1 min.
wg własnej taryfy
1,20

Chorwacja
2,06 + stawka za 1 min.
lok. wg własnej taryfy
1,20

Egipt
7,63 + stawka za 1 min.
lok. wg własnej taryfy
1,20

Jak aktywować usługę Wybrane Kraje? Usługę wybrane Kraje można aktywować na trzy sposoby: poprzez wysłanie SMS na numer 181, poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta (*22) lub poprzez E-Care na stronie www.idea.pl

Każdy wybrany kierunek należy aktywować osobno. Numer kierunku ma znaczenie wyłącznie porządkowe, istnieje możliwość korzystania z „kierunku 2” bez aktywacji „kierunku 1”.

Opis komend SMS:

SMS na numer 181

Przykład
Kierunek pierwszy: Komenda AKT1 (spacja) numer kierunkowy kraju aktywowany w usłudze – przykładowo dla Francj (33).
AKT1 33

Kierunek drugi: Komenda AKT2 (spacja) numer kierunkowy kraju aktywowany w usłudze – przykładowo dla Niemiec (49)
AKT2 49

Kierunek pierwszy: Komenda AKT3 (spacja) numer kierunkowy kraju aktywowany w usłudze – przykładowo dla Wielkiej Brytanii (44)
AKT3 44

Usługa aktywna jest od następnego dnia od jej aktywacji. Opłata miesięczna za korzystanie rozliczana jest proporcjonalnie do czasu pozostałego do końca okresu rozliczeniowego.

Jak sprawdzić stan usługi Wybrane Kraje?

Sprawdzenie stanu usługi odbywa się poprzez wysłanie SMS o treści POK na numer 181

SMS na numer 181
Przykładowa informacja zwrotna
Treść SMS: POK
Masz aktywne nastepujace kierunki miedzynarodowe: 1) 33 2) 49 3) nieaktywny

Jak zmodyfikować usługę Wybrane Kraje?

Usługę wybrane Kraje można zmodyfikować poprzez wysłanie SMS na numer 181, poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta (*22) lub poprzez E-Care na stronie www.idea.pl

Opis komend SMS:
SMS na numer 181

Przykład

Kierunek pierwszy: Komenda MOD1 (spacja) numer kierunkowy kraju, który ma zostać wprowadzony w usłudze jako nowy – przykładowo zmiana z Francji na Finlandię (351)
MOD1 351

Kierunek drugi: Komenda MOD2 (spacja) numer kierunkowy kraju, który ma zostać wprowadzony w usłudze jako nowy. Przykładowo zmiana na Belgię (32)
MOD2 32

Kierunek trzeci: Komenda MOD3 (spacja) numer kierunkowy kraju, który ma zostać wprowadzony w usłudze jako nowy – przykładowo zmiana na Egipt (20)
MOD3 20

Jak deaktywować usługę Wybrane Kraje?

Usługę wybrane Kraje można deaktywować poprzez wysłanie SMS na numer 181, poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta (*22) lub poprzez E-Care na stronie www.idea.pl

Opis komend SMS:
SMS na numer 181

Przykład

Rezygnacja z kierunku pierwszego: Komenda REZ KRAJ1
REZ KRAJ1

Rezygnacja z kierunku pierwszego: Komenda REZ KRAJ2
REZ KRAJ2

Rezygnacja z kierunku pierwszego: Komenda REZ KRAJ3
REZ KRAJ3

Ile kosztuje usługa Wybrane Kraje?

Usługa Wybrane Kraje

Opłata w PLN (za każdy wybrany kierunek oddzielnie) bez VAT/z VAT

Aktywacja
Bezpłatnie *)
Abonament miesięczny za każdy kierunek2,46 / 3,00
Każdorazowa modyfikacja kierunku (zmiana numeru na liście usługi) 4,10 / 5,00
Deaktywacja kierunku 4,10 / 5,00

*) Abonent ponosi koszt wybranej metody aktywacji zgodnie z warunkami własnego planu taryfowego (połączenie z BOK, SMS, internet).

Minuta połączenia z numerem międzynarodowym rozpoczynającym się od wybranego kodu kierunkowego kraju.

Opłata w PLN (niezależnie od pory dnia i tygodnia) bez VAT/z VAT Rozliczanie opłat co 1 minutę 0,98 / 1,20

Lista krajów objętych promocją i wykaz numerów kierunkowych

Unia Europejska
Austria 43, Belgia 32, Cypr 357, Czechy 420, Dania 45, Estonia 372, Finlandia 358, Francja 33, Grecja 30, Hiszpania 34, Holandia 31, Irlandia 353, Litwa 370, Luksemburg 352, Łotwa 371, Malta 356, Niemcy 49, Portugalia 351, Słowacja 421, Słowenia 386, Szwecja 46, Węgry 36, Wielka Brytania 44, Włochy 39

Pozostałe kraje
Andorra 376, Argentyna 54, Australia 61, Brazylia 55, Bułgaria 359, Chile 56, Chiny 86, Chorwacja 385, Egipt 20, Hong Kong 852, Islandia 354, Izrael 972, Japonia 81, Kanada/Stany Zjednoczone USA 1, Monako 377, Norwegia 47, Nowa Zelandia 64, Peru 51, Rosja 7, RPA 27, Rumunia 40, San Marino 378, Singapur 65, Szwajcaria 41, Taiwan 886, Tajlandia 66, Turcja 90, Ukraina 380

Idea oferuje obecnie roamingi z 349 sieciami partnerskimi w 174 państwach i terytoriach zależnych. Natomiast roaming GPRS jest dostępny w 117 sieciach w 53 krajach i terytoriach zależnych.

Powered by MyScript