numery telefonów woj.lubelskie

Menu

Patrzysz na wypowiedzi znalezione dla zapytania: numery telefonów woj.lubelskie

Temat: Fryzjer/kosmetyczka
Jak w temacie... Dajcie jakieś konkretne namiary... bardziej zależy mi na kosmetyczce i percingu... (Wiem , wiem.. kto jak kto ale ja powinnam to wiedzieć ale zgubiłam wszystkie nr telefonów a potrzebuje kontaktu)
Swoją drogą znalazłam taką fajną stronę... http://swidnik.cityinfo.pl/kategoria.php?id=2445 nawet nie wiedziałam, że taka istnieje... ale tam nie ma tego co szukam..

Mam kilka tel i adresów ale to jeszce nie to...

Gabinet kosmetyczny
0 81 751 56 96
21-040 Świdnik, Turystyczna 1
pow.świdnicki, woj.lubelskie

- godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 13-20
sobota: 10-14
____________________

Juszczyńska Iza. Gabinet kosmetyczny
0 601 66 65 90
21-040 Świdnik, Kopernika 2
pow.świdnicki, woj.lubelskie

- godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 9-19
sobota: 9-14
____________________

Motyl Maria. Gabinet kosmetyczny, solarium
0 81 751 30 69 (<-- nie przekuwają nosa )
21-040 Świdnik, Piękna 22
pow.świdnicki, woj.lubelskie

- godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 9-19
sobota: 9-14

____________________

Pecyńska Anna. Zakład kosmetyczny
0 81 468 84 23 (<-- "nie ma takiego numeru")
21-040 Świdnik, Kruczkowskiego 6a
pow.świdnicki, woj.lubelskie

- godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 12-18
sobota: 7-12Temat: Operator automatów poszukuje handlowców
Witam, nasza firma jest operatorem automatów o niskich wygranch. Mamy najnowocześniejsze automaty, szeroki wybór modeli. Klientom zapewniamy szybki i profesjonallny serwis. Poszukujemy handlowców działających w branży ogólnospożywczej, zajmujących się obsługą barów,hoteli, moteli, domów weselnych, sklepów i nie tylko. Bardzo chętnie lokalizacje na wsiach. Obecnie poszukujemy handlowców na terenie województwa lubelskiego i podkarpackiego. Zapewniamy materiały reklamowe, bezwzględną uczciwość i szybkie wypłaty za znalezione lokalizacje. Zadanie dla handlowców to wyszukiwanie nowych lokalizacji, na ten moment tylko na terenie lubelskiego i podkarpackiego w dalszej perspektywie świętokrzyskie i mazowieckie. Wymagamy uczciwośi i zaangażowania. Do zadawania pytań zapraszam tylko osoby poważnie zainteresowane, uczciwe i operatywne. Kombinatorom, pracownikom konkurenji i marudom dziękujemy. Dlatego na priv proszę o podanie numeru telefonu i adresu email, na pewno odpiszemy, lub oddzwonimy. Nie będziemy opisywać oferty na forum.
Pozdrawiam

Temat: LUBLIN
W Lublinie spotkanie szkoleniowe dla rodziców dzieci z ADHD oraz osób zaangażowanych w prowadzenie grup wsparcia z terenu województwa lubelskiego odbędzie się 23 sierpnia 2006 r. Szkolenie jest bezpłatne!!!
Ze względu na koszt organizacji szkolenia i konieczność przygotowania odpowiedniej ilości materiałów edukacyjnych zgłoszenia imienne z podaniem nazwiska, kontaktu mailowego i telefonicznego w nieprzekraczalnym terminie do 19 sierpnia - telefoniczne i mailowe. Decyduje kolejność zgłoszeń! Szczegóły kontaktów: patrz stopka!

W grudniu kolejne szkolenie! Odpłatność 150 złotych. W cenie materiały edukacyjne plus certyfikat. O uczestnictwie w tym szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Informacje wyłącznie pod numerem telefonu: 0667-969-789 lub adresem: lublin@adhd.org.pl

We wrześniu w Lublinie odbędzie się także szkolenie dla lekarzy-psychiatrów. Ze względu na fakt, iż organizatorem jest inny podmiot - ta wiadomość jest jedynie informacją.Temat: Zjazd Absolwentów Szkoły Podstawowej w Przegalinach Dużych
Serdecznie zapraszamy wszystkich wychowanków Szkoły Podstawowej w Przegalinach Dużych (woj. lubelskie) na zjazd absolwentów, który odbędzie się w dniu 16 sierpnia 2008 roku. Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 16.00 Mszą Św. odprawioną w miejscowym kościele parafialnym. Około godziny 18.00 odbędzie się spotkanie w budynku szkoły. Organizacja zjazdu zajmuje się Pani Maria Wasyluk obecny dyrektor szkoły. Wszelkie zapytania prosimy kierować bezpośrednio do niej pod numer telefonu: 798-937-367 lub droga mailową na adres: szkołaprzegaliny@gmail.com
Adres szkoły: Przegaliny Duże 65, 21-311 Komarówka Podlaska
Koszt udziału w Zjeździe wynosi 100zł. Kwotę można wpłacać na konto: Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim odział Komarówka Podlaska, nr 32 8046 1070 2003 0400 8031 0001 w tytule przelewu Zjazd AbsolwentówTemat: Twoje Radio Puławy
"Na Progu Nieznanego - odsłaniamy ukryte rzeczywistości” - taką właśnie nazwę nosi nowy cykl audycji poświęcony nieznanym zjawisko i tajemnicom historii jakie rozpoczyna nadawać “Twoje Radio Puławy”.

Autorzy zapraszają wszystkich, którzy mają taką możliwość (radia można słuchać na terenie woj. lubelskiego) do słuchania audycji realizowanej przez ekipę z organizacji badawczej NPN w regionalnej rozgłośni radiowej “Twoje Radio Puławy” (1062 kHz AM MW).
Program nadawany jest w każdy czwartek miesiąca o godzinie 18.00. Prowadzi go Marcin Mizera. Autorzy czekają na Wasze sugestie i pytania podczas audycji. Numer telefonu do studia 081/8884604 (czynny tylko podczas audycji) lub 0668 267195 (sms)


Temat: Ogłoszenie o zawarciu umowy w trybie zam. z wolnej ręki
Ogłoszenie zamieszczono na Portalu Zamówień Publicznych pod numerem OZU/2006/12/03-1683880
OGŁOSZENIE O ZAWARCIU UMOWY NUMER OZU/2006/12/03-1683880

Nazwa i adres Zamawiającego

Nazwa:
Jednostka Wojskowa 1933

Adres pocztowy:

Ulica:Źródłowa 52
Miejscowość: Łódź
Kod pocztowy: 91-735
Województwo: łódzkie

Osoba upoważniona do kontaktów: mgr Adam Bednarczyk
Telefon: 042 639 47 60

e-mail: sow4a_007@sow.mil.pl
Fax: 042 634 89 85

Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest wykonanie i dostarczenie zamków szyfrowych SIO-2 oraz wymiana dotychczasowych zamków szyfrowych SIO-2 na dostarczone ( nazwa/ kod CPV: Usługi instalacyjne / 50900000-4 ) - 80 szt. w JW. 1933 Składzie Regny.

Uzasadnienie wyboru wykonawcy(ów):
Wybrany Wykonawca jest jedynym producentem i dystrybutorem zamków szyfrowych SIO-2. W toku negocjacji strony osiągnęły porozumienie co do wszystkich istotnych postanowień umowy.

NAZWA I ADRES WYKONAWCY NUMER 1

Nazwa:
SEMICO-2 Elektroniczne Systemy Alarmowe sp. j.

Adres pocztowy:
Ulica:ul. Grenadierów 13A
Miejscowość: Lublin
Kod pocztowy: 20-331
Województwo: lubelskieTemat: PEŁNY DOSTĘP!
Z uwagi na bezpieczeństwo prosimy wszystkich/e zainteresowanych/e pełnym dostępem o wypełnię i wysłanie poniższego formularza kontaktowego.

Pola obowiązkowe oznaczone są czerwoną gwiazdką (*)

imię * nazwisko* województwo * wybierz województwo dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie nie mieszkam w Polsce miejscowość* organizacja adres email * numer telefonu * komunikator Jeśli masz jakieś pytania pisz na adres: inicjatywaspoleczna@gmail.comTemat: "Zwiedzaj Zagłębie z FdZD" - zapowiedzi wycieczek
Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego oraz PTTK w Sosnowcu zapraszają wszystkich zainteresowanych 21 września na wycieczkę organizowaną w ramach akcji „Zwiedzaj Zagłębie z FdZD”. Tym razem głównym punktem wędrówki będzie Cerkiew prawosławna położona przy ul. Kilińskiego w Sosnowcu.Zbiórka uczestników wycieczki o godzinie 15:00 przy wejściu na teren parafii przy ul. Kilińskiego 37. Udział w wycieczce jest bezpłatny, a przewodnikiem będzie ksiądz mitrat Sergiusz Dziewiatowski.

Historia powstania:
Myśl o budowie, po raz pierwszy pojawiła się w 1887 r. Zorganizowano składkę wśród sosnowieckich i łódzkich przemysłowców - ludzi tak zasłużych dla rozwoju Sosnowca, jak: Schoenowie, Heinrich Dietel, Gamper, Kunitzy i in. - przeważnie ewangelików bądź żydów, którym zależało na dobrych układach z rosyjską władzą. Działkę otrzymano bezpłatnie od Kolei warszawsko-wiedeńskiej. 15 sierpnia 1888 r. położono kamień węgielny, a już 28 listopada roku następnego, świątynia została poświęcona przez biskupa lubelskiego Flawiana. Patronkami nowej cerkwi zostały: Wiera, Nadieżda i Liubow.
Dziś parafia należy do diecezji łódzkiej, a obejmuje województwo śląskie i wschodnią Opolszczyznę.
Kontakt z organizatorami pod numerami telefonu: 505 490 230 lub 506 061 438[/b]Temat: Namierzanie komórki + nr IMEI skradzionej 750i
Dzisiaj właśnie wyczyszczono mi torebke Zginął mi m.in. SE K750i. Numer IMEI : 35340601- 187050 - 0. Gdyby ktoś miał styczność z tym telefonem (kradzież została dokonana we Włodawie, woj.lubelskie) -proszę o kontakt: day_z@vp.pl

PS Może to żałośnie wygląda ale musze wykorzystać wszelkie drogi, które może pomogą mi odzyskać...Temat: OKE Lublin ...Matura 2009
WOJ. LUBELSKIE

Miałam dzisiaj egzamin i surową komisję, ale jakoś zdałam
oto zestaw, który miałam:

Obrazek: Kobieta w biurze rozmawia przez trzy telefony (jest zapracowana).
pyt.: Jak myślisz, czy ona lubi swoją pracę?
Co chciałabyś robić w przyszłości?
Zapytaj:
- W czym się interesuje twój kolega?
- Z jakich przedmiotów miał najlepsze oceny?
- Co chciały robić po studiach?
Powiedz:
- Na jakiej imprezie sportowej byłeś i dlaczego trudno ci było zdobyć bilet?
- Co ciekawego się wydarzyło w ciągu tej imprezy?
- Jak zachowywali się kibice?
Przekonaj, że:
- Nie chcesz iść do teatru pieszo i dlaczego.
- Autobus jest lepszy do dostania się do teatru.
- Wyjdź na kompromis i uzgodnij z kolegą co będzie najlepsze.

(nie pamiętam numeru tego zestawu)Temat: Labradory na Allegro
Nie wiem czy w dobrym temacie pisze ale to co znalazłam wydaje mi się bardzo dziwne...
http://ale.gratka.pl/oglo...t_labrador.html

"KUPIE szczeniaki Labrador Retriver, caly miot, biszkoptowe, czekoladowe, czarne
oferty z ceną i ilością (ile psow/suk) na email, gg, z fotkami
interesują mnie tylko szczeniaki zdrowe i dobrze zbudowane
Interesuja mnie mioty obecne i planowane.
Szukam psa od 6mca z rodowodem - foto + cena na email
odbior wlasny"

albo tu co prawda nie labradory ale...
http://ale.gratka.pl/oglo...ie_dorosla.html

Kupie cały miot psów cocker spaniel angielski (złote)
Tylko w wieku maksymalnie 7-8 tygodnii. Z OGONAMI!
Prosze o zdjęcia na meil : kupie-miot@wp.pl
z numerem telefonu i ceną. Oddzwonie.
ps. Nie płace za psy chore z wadami.
KUPIE RÓWNIEŻ DOROSŁĄ SUCZKE - ZŁOTĄ.
Przyjade (woj.mazowieckie, Lubelskie, Podlaskie i okolice..)Temat: Dostawę środków czystości i sprzętu do utrzymania czystości
OGŁOSZENIE O ZAWARCIU UMOWY NUMER OZU/2007/04/19-1879668

Nazwa i adres Zamawiającego
Nazwa:
Jednostka Wojskowa 4819

Adres pocztowy:
Ulica:
Radziszewskiego 4
Miejscowość: Kod pocztowy: Województwo:
Lublin 20-031 lubelskie
Osoba upoważniona do kontaktów: Telefon:
Arkadiusz Kolendowski 0817183075
e-mail: przetargi@3bz.mil.pl

Określenie przedmiotu zamówienia:
Dostawa środków czystości i sprzętu do utrzymania czystości.CPV 24500000-9, 25243000-6, 36673000-9, 36672100-3, 36731000-4, 21000000-3, 28510000-0, 25222000-3, 25243000-6

Uzasadnienie wyboru wykonawcy(ów):
Oferty spełniały wszystkie wymagania określone w SIWZ oraz były najkorzystniejsze w kryterium oceny ofert cena - 100%

NAZWA I ADRES WYKONAWCY NUMER 1

Nazwa:
"TIM" F.H.U.

Adres pocztowy:
Ulica:
Kopernika 7
Miejscowość: Kod pocztowy: Województwo:
Konstantynów Łódzki 95-050 łódzkie

NAZWA I ADRES WYKONAWCY NUMER 2
Nazwa:
P.H.U. "JACK" Eksport - Import
Adres pocztowy:
Ulica:
Ciołkowskiego 2
Miejscowość: Kod pocztowy: Województwo:
Białystok 15-264 podlaskie

NAZWA I ADRES WYKONAWCY NUMER 3

Nazwa:
Henry Kruse Sp. z o.o.
Adres pocztowy:
Ulica:
Kolejowa 3
Miejscowość: Kod pocztowy: Województwo:
Bielany Wrocławskie 55-040 dolnośląskie

DOWÓDCA
płk dypl. Jerzy RÓŻAKTemat: Naprawa agregatów prądotwórczych
OGŁOSZENIE O WSZCZĘCIU POSTĘPOWANIA NUMER OWP/2007/05/21-1175284
Nazwa i adres Zamawiającego
Nazwa:
20 Rejonowe Warsztaty Techniczne
Adres pocztowy:
Ulica:
Al. Racławickie 44
Miejscowość: Kod pocztowy: Województwo:
Lublin
20-043
lubelskie
Osoba upoważniona do kontaktów: Telefon:
Andrzej Kozieł
81 7183724
e-mail: Fax:
sow8c_003@sow.mil.pl
81 7183717
Adres strony internetowej, na której dostępna jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
http:// http://przetarg.army.mil.pl
Rodzaj zamówienia: Usługi
Tryb postępowania: Przetarg nieograniczony
Określenie przedmiotu zamówienia:
Naprawa dwóch agregatów ZPO-35-TDEZ-3/400/R, z prądnicą synchroniczną typ ECO 32-35/4, silnikiem DEUTZ BF 4M 1011F o mocy 37,1 kW. Naprawa jednego ZSE firmy HSPP z silnikiem Cummins 6BT 5.9-G2 z prądnicą Leroy Somer znamionowa moc wyjściowa 100 kVA. Naprawa dwóch ZSE Hydrodiesel z silnikiem Perkins, typ 103-12, prądnicą typ 38ML ACC o mocy 6 kVA, na podwoziu dwukołowym. Kod CPV: 50532300-6.

Kryteria oceny ofert:
Cena 100%

Termin składania ofert: (jeżeli dotyczy)
Data: 31 / 05 / 2007 (dd/mm/rrrr)

Miejsce składania ofert:

Siedziba Zamawiającego, budynek nr 4 pokój nr 112 /kancelaria jawna/ do godz. 10:00.Temat: remont Komara!!! szukam!!
Do jakiej ceny ten remont? Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam po numer telefonu! Pisz na maila czy jesteś zainteresowany. Jestem z woj Lubelskiego. Temat o mnie i o mich motocyklach jest w odpowiednim dziale...
Temat: Piaskowanie
Ja za piaskowanie ramy WFM-ki płaciłem 36,60zł. Piaskowanie robiłem ok 100km od Warszawy w Stężycy, woj. lubelskie. Za piaskowanie liczą sobie 60zł +VAT za godzinę roboty. Jak będziesz kogoś interesuje to mogę podać numer telefonu.Temat: Numer Alarmowy 112.
Witam!
W naszym powiecie włodawskim /woj.lubelskie/ jest tak iż dzwoniąc z komórki na 112 dodzwoni sie do policji, a natomiast z telefonu stacjonarnego po wykręceniu 112 zgłosi się straż. Numery alarmowe 999,998,997 działają normalnie i z komórki i stacjonarnego.
PozdrawiamTemat: Chyba Era padła:( woj. lubelskie
Nie moge sie nigdzie dodzwonic na jedym telefonie mam zasieg, na drugim  
nic:( Z domowego na ere tez nie da rady, non stop wszystkie numery  
zajete:( sms tez sie nie da wyslac...
Moze ktos to potwierdzic??
Temat: Zapraszamy na warsztaty
Zapraszamy Państwa na sesje warsztatowe realizowane w ramach projektu ”Klaster Kultury Lubelszczyzny – wzmocnienie potencjału społeczno - gospodarczego środowisk kulturotwórczych i turystycznych Regionu”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej, w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego i Budżetu Państwa.

Program sesji warsztatowej:
Termin: 25 (Czwartek) i 26 (Piątek) października 2007 roku,
Miejsce: Sala Szkoleniowa Lubelskiego Stowarzyszenia Kultury „Pro Kultura”, ul. Zana 14 Lublin

8.45 – 9.00 Rejestracja uczestników
9.00 – 9.10 Powitanie uczestników i wprowadzenie
9.10 – 10.00 Kalendarz Imprez Kulturalnych Województwa Lubelskiego – 2008 rok
p. Piotr Duma – Menadżer Projektu
10.00 – 14.45 Marketing w działalności kulturalnej
p. dr Katarzyna Siądecka – Zakład Pedagogiki Kultury, Instytut Pedagogiki, Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie
1. Proces identyfikacji rynku docelowego (analiza sytuacji rynkowej, segmentacja rynku, wybór runku docelowego, plasowanie produktu),
2. Wybrane strategie marketingowe,
3. Public relations w instytucjach kultury (kreowanie wizerunku, fundraising - poszukiwanie dodatkowych źródeł finansowania)
14.45 – 15.00 – Podsumowanie i zakończenie warsztatów.

W dwóch planowanych sesjach warsztatowych realizowany będzie ten sam zakres tematyczny. Prosimy o wybór terminu. Uczestnictwo w sesji warsztatowej jest bezpłatne.
Osoby, zainteresowane uczestnictwem w wybranej sesji warsztatowej, proszone są o wypełnienie KARTY ZGŁOSZENIA, a następnie przesłanie wydrukowanych i podpisanych, pocztą na adres: Klaster Kultury Lubelszczyzny - Biuro Projektu, ul. Zana 14, 20-601 Lublin lub faksem na numer 0-81 525-30-13. Prosimy również o telefoniczne potwierdzenie terminu wybranej sesji, pod numerem telefonu 0-81 525-30-14.

Temat: [PRACA] lekarz internista
Powiatowy Urząd Pracy w Opolu Lubelskim
ul. Stary Rynek 14-16
24-300 Opole Lubelskie
tel: (0-81) 827-21-45
e-mail: luop@praca.gov.pl

Data wpływu: 2009.02.24

Data ważności od: 2009.02.18
Data ważności do: 31.03.2009

• Dane dotyczące zawodu
Nazwa zawodu: lekarz internista
Opis stanowiska: lekarz internista

• Wymagania konieczne
Wymagania zgodne z art. 24 pkt 1 Ustawy o Służbie Więziennej z dnia 26 kwietnia 1996 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 207 poz. 1761)

osoba będąca obywatelem polskim:

-o nieposzlakowanej opinii

-niekarana

-korzystająca z pełni praw publicznych i cywilnych

-posiadająca wykształcenie wyższe kierunkowe

-posiadająca zdolność psychiczną i fizyczną do służby w formacjach uzbrojonych

-uregulowany stosunek do służby wojskowej

• Dane dotyczące warunków zatrudnienia
Data zatrudnienia od: 2009.04.01
Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony
System wynagrodzeń: Czasowy ze stawką miesięczną
Wymiar etatu (%): 100

• Dane dotyczące warunków pracy
Zmianowość: inna
Praca w dni wolne: Nie
Godzina rozpoczęcia pracy: 08:00
Liczba godzin pracy: 8.00

• Dane teleadresowe
Nazwa: Zakład Karny
Miejsce pracy: ul. Owocowa 7
24-300 Opole Lubelskie
tel: 081 710-44-06
081 710-44-07

• Dane Pracodawcy
Województwo: lubelskie
Gmina: Opole Lubelskie
Pracodawca: ul. Owocowa 7
24-300 Opole Lubelskie
tel: 081 710-44-06
081 710-44-07

→ Oferty należy składać osobiście lub na adres:

„KADRY ZAKŁADU KARNEGO W OPOLU LUBELSKIM
Ul. Południowa 5
20-482 Lublin.
Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 081 710 44 07Temat: Praca osoby dostarczajcej przy użyciu GPS

Pracowałeś kiedyś w pizzeri ?
Co do pracy jako kurier niechce sie kłocic bo nie pracowałem. Moje wyobrazenie jest takie że mniejsze firmy kurierskie daja Ci paczki jak leci. Oczywiscie Ty planujesz sobie trase jak Ci najkorzystaniej jest rozwiezc te paczki, ale moze byc tak że miedzy jedna a druga paczka moze byc ogleglosc np 10-15 km. A znowu te wieksze firmy DHL itp dziela paczki na rejony np 2-3 dzielnice sasiadujace ze soba. I kurier zawsze ma swoja dzielnice do rozwozu.
No akurat tez pracowalem
Na Lublinie jest 6 stref, a cale wojewodztwo lubelskie to 8 stref, gdzie odleglosc miedzy jedna paczka a druga to ponad 100km.
Jak mnie kiedys dali na strefe 61 to zrobilem w sumie ponad 500km.
Zaczynalem o 7:15 na magazynie, wyjezdzalem ok. 9 i z powrotem na bazie bylem po 22.
Tego dnia nie dostarczylem 3 paczek. Bo bym nie zdazyl zjechac na baze. Raz jest tak, ze trafi sie 20 paczek na 2gim koncu woj. i spokojnie sie wyrobisz, a czasem jest tak, ze masz 20 po samym Lublinie i wracasz poxno.
O tyle jest przewalone, ze jak masz na paczce "Godzina dostarczenia 9-11, to ma byc miedzy 9-11. Jak przyjedziesz poxniej lub wczesniej i nikogo nie bedzie to Ci sie potem obrywa, ze olewasz godziny.

Ogolnie to nie jest tak jak mowisz, bo w promieniu 20km to bedzie moze ze 3 paczki. Na strefie sie porozrzucane jak popadnie.

Strefy sa mniej wiecej takie (jeden kurier na strefe):Tylko ze jak paczki sa na pograniczu, a jeden czleniu ma gdzies blizej to przejmuje paczki z innej strefy.

Kiedys kcialem dorwac robote na poczcie (swoja droga niexle placa;)) i jak gadalem z typem to sie mnie pyta ile mam paczek dziennie. Ja mu mowie ze dzis aqrat 25, a ten do mnie "eee, to 2h i do domu".
On ma ok. 100paczek dziennie, ale... wszystkie mial na 4 przyleglych do siebie ulicach. A ja jak glupek ganialem z konca do konca, bo "9-11", a inna paczka w tym samym bloq "17-19". No i musisz gonic tam 2 razy.
no i w ten sposob raz z 20 paczkami lata sie do wieczora, a czasem trafi sie 50 paczek (najwiecej mialem 49) i wyrobilem sie w kilka godzin.

Np jak mialem kilka kartonow do Leclerka - na bramie wypelniasz kwitek, dostajesz numerek za szybe i Cie wywoluja "ten a ten numerek pod rampe nr ten i ten". I czekasz z numerkiem i nic nie przyspieszysz.
Najwieksze jaja sa z dostawami do Makro xD
Haha, ok. 2 godziny stalem, wypelniasz kwit, zostawiasz nr telefonu i czekasz az Ci przysla SmS'a z numerem rampy pod ktora masz podjechac. No i gdzie tu to zabieganie?? Nic tylko zarzucic nute, schowac podlokietniki, rozlozyc sie na kanapie (mialem o tyle dobrze ze z przodu 3 osobowa kanapa ) i kimnac ;]

Tak wiec... Pracowalem i mowie z doswiadczenia
Temat: Cell Broadcast w Idei - press release...
Nowy cell broadcast w Idei!
Oznaczenie regionu w telefonie

Z dniem 1 lutego 1999  r. w informacji cell broadcast przed komercyjną

znajduje się abonent Idea Centertel. Format komunikatu będzie nastepujacy:
"trzyliterowe oznaczenie regionu", bądź "trzyliterowe oznaczenie regionu"_
"Tresc komunikatu"
np. WAW _ "Tresc komunikatu"
Poniżej 3-literowe skróty odnoszące się do konkretnych regionów ( opartych o
49 "starych" województw):
Województwo (Region)
skrót do cb
Województwo (Region)
skrót do cb
BIALSKO-PODLASKIE
BPO
OLSZTYNSKIE
OLS
BIALOSTOCKIE
BIA
OPOLSKIE
OPL
BIELSKIE
BIE
OSTROLECKIE
OST
BYDGOSKIE
BYD
PILSKIE
PIL
CHELMSKIE
CHE
PIOTRKOWSKIE
PIO
CIECHANOWSKIE
CIE
PLOCKIE
PLO
CZESTOCHOWSKIE
CZE
POZNANSKIE
POZ
ELBLASKIE
ELB
PRZEMYSKIE
PRZ
GDANSKIE
GDA
RADOMSKIE
RAD
GORZOWSKIE
GOR
RZESZOWSKIE
RZE
JELENIOGÓRSKIE
JEL
SIEDLECKIE
SIE
KALISKIE
KAL
SIERADZKIE
SIR
KATOWICKIE
KAT
SKIERNIEWICKIE
SKI
KIELECKIE
KIE
SLUPSKIE
SLU
KONINSKIE
KON
SUWALSKIE
SUW
KOSZALINSKIE
KSZ
SZCZECINSKIE
SZC
KRAKOWSKIE
KRA
TARNOBRZESKIE
TRG
KROSNIENSKIE
KRO
TARNOWSKIE
TAR
LEGNICKIE
LEG
TORUNSKIE
TOR
LESZCZYNSKIE
LES
WALBRZYSKIE
WAL
LUBELSKIE
LUB
WARSZAWSKIE
WAW
LOMZYNSKIE
LOM
WLOCLAWSKIE
WLO
LÓDZKIE
LOD
WROCLAWSKIE
WRO
NOWOSADECKIE
NOS
ZAMOJSKIE
ZAM

ZIELONOGÓRSKIE
ZLG

Szczególowe informacje nt. oferty handlowej i uslug dostepnych w sieci Idea
Centertel znalezc mozna po numerem bezplatnej infolinii 0-800 123456 lub na
stronie internetowej http://www.idea.centertel.

Pozdrawiam,
----------
Janusz M. Kamiński                     Telecom FORUM

GSM: +48 501 027 333       http://www.kki.net.pl/januszk
FAX:  +48 501 860 321                 ICQ: 12706371

Temat: kod główny i odblokowanie kodu aparatu
Pisałem ten post na starym forum i nie załapał się do kopi więc go powtórzę bo ktoś pytał o numery tych serwisów i o ile pamiętam ktoś inny sprawdził cene tej usługi , którą jakiś serwis wyliczył na 30 zł.

29-03-2007 14:04 Kategoria: Telekom Inne
Lista punktów serwisowych telefonów komórkowych marki BenQ-Siemens oraz Siemens, oferowanych przez firmę BenQ Corporation
Naprawy gwarancyjne telefonów BenQ-Siemens oraz Siemens, znajdujących się w ofercie BenQ Corporation, są dostępne w Polsce
BenQ Poland informuje, że naprawy gwarancyjne telefonów komórkowych BenQ-Siemens oraz Siemens, sprzedawanych przez BenQ Corporation, prowadzone są na bieżąco. Za organizację serwisu odpowiada w naszym kraju firma B2X Care Solutions. Aby zapewnić Klientom jak najlepszą obsługę, BenQ Poland podaje wykaz Centrów Serwisowych oraz Autoryzowanych Punktów Serwisowych zajmujących się naprawą telefonów komórkowych marki BenQ-Siemens oraz Siemens.

CENTRUM SERWISOWE

MIASTO NAZWA ADRES (TELEFON) WOJEWÓDZTWO
Warszawa Cyfrowe Centrum Serwisowe ul. Taneczna 18C (0 22 545 88 10) mazowieckie
Radom RR Serwis ul. Młodzianowska 98 (0 48 367 10 51) mazowieckie

Autoryzowane Punkty Serwisowe

MIASTO NAZWA ADRES (TELEFON) WOJEWÓDZTWO
Siedlce Foto Jack ul.Sienkiewicza 37 (0 25 632 22 90) mazowieckie
Katowice Polmar ul.Batorego 9 (0 32 202 00 70) śląskie
Rzeszów mPunkt ul.3-go Maja 9 (0 17 859 44 88) podkarpackie
Kalisz Teldar ul.Górnośląska 69a (0 62 766 32 03) wielkopolskie
Piła Unitel ul.Buczka 20 (0 67 212 08 16) wielkopolskie
Włocławek Comtron ul.Królewiecka 34a (0 54 231 33 16) kujawsko-pomorskie
Warszawa Eurus ul.Bonifacego 92 (0 22 642 36 39 ) mazowieckie
Częstochowa Ohm 2 ul.Sikorskiego 4/6 (0 34 366 97 93) śląskie
Kraków Play Music ul.Starowiślna 42 (0 12 429 60 54) małopolskie
Gdańsk City Forum Vera ul. Świętojańska 68/69 (0 58 300 00 30) pomorskie
Bielsko-Biała 4 Ever ul.3-go Maja 25 (0 33 816 95 74) śląskie
Lublin Multimedia-Service ul.Muzyczna 4 (0 81 525 22 22) lubelskie
Bydgoszcz Zach-Service ul.Sobieskiego 6 (0 52 321 44 96) kujawsko-pomorskie
Łódź Pulsar ul.Piotrkowska 183/187 (0 42 639 89 88) łódzkie
Gdynia TRV ul.Świętojańska 86 (0 58 620 17 24) pomorskie
Lublin Telserwis ul.Świętoduska 22 (0 81 532 86 94) lubelskie
Zielona Góra Osowie ul.Boh. Westerplatte 46/10 (0 68 325 44 90) lubuskie
Warszawa 4CV ul.Broniewskiego 28 (0 22 560 21 79) mazowieckie
Radom Maxan ul.1905 Roku 68A (0 48 340 48 40) mazowieckie
Nowy Sącz Kosmetic ul.Sobieskiego 18 (0 18 443 53 07) małopolskie
Elbląg 4CV ul.Rybacka 28 (0 55 641 20 45) warmińsko-mazurskie
Warszawa ARS Al.Jerozolimskie 87 (0 22 622 00 42) mazowieckie
Koszalin Sox ul.1-go Maja 22/3 (0 94 346 10 97) zachodniopomorskie
Szczecin Telpi ul.Królowej Jadwigi 39 (0 91 488 55 80) zachodniopomorskie
Bydgoszcz Doran ul. Warmińskiego 24 (0 52 322 48 32) kujawsko-pomorskie
Katowice Opal ul.3-go Maja 29 (0 32 201 16 01) śląskie
Łódź Contel ul.Piotrkowska 112 (0 42 633 33 88) łódzkie
Wrocław Jack ul.Kościuszki 132 (0 71 792 01 11) dolnośląskie
Kraków W&K ul.Dietla 7 (0 12 432 44 40) małopolskie
Warszawa Salon RR ul. Nowogrodzka 22 (0 22 331-09-93) mazowieckie
Gdańsk Bimit-Bis ul. Wały Jagiellońskie 24 (0 58 320-35-88) pomorskie
Katowice POLSO Al. W.Korfantego 83 (0 32 203-42-72) śląskie
Wrocław STAN-MIT ul. Gajowicka 95 (0 71 792-52-44) dolnośląskie
Poznań TRIAL ul. Przemysłowa 45/47 (0 61 835-21-80) wielkopolskie
Częstochowa BIUROSPRZĘT ul. Najśw. Marii Panny 51 (0 34 324-56-29) śląskie
Toruń TELKAT ul. Podmurna 65/67 (0 56 621-00-77) kujawsko-pomorskie
Szczecin ALFA ul. Pocztowa 6 (0 91 484-33-47) zachodniopomorskie
Białystok TELFAX ul. Św. Rocha 13/15 lok 23 (0 85 744-65-63) podlaskie
Kielce ORBITAL ul. Jarońskich 3 (0 41 344-45-69) świętokrzyskie
Kraków TOMI ul. Kazimierza Wielkiego 84 (0 12 626-13-25) małopolskie
Siedlce ELKOM ul. Piłsudskiego 58 (0 25 633-33-41) mazowieckie
Radom ORBITAL ul. Żeromskiego 57 (0 48 362-54-34) mazowieckie
Lublin ELKOM ul. Piłsudskiego 12/2 (0 81 531-86-18) lubelskie
Łódź ARTMEDIA ul. Mickiewicza 15A (0 42 637-00-00) łódzkie
Rzeszów ELKOM ul. Słowackiego 20 (0 17 862-53-57) podkarpackie
Opole M&P SERVICE ul. Katowicka 67b / 16 (0 77 441-35-75) opolskie
Ostrów WLKP KOMTEL ul. Dąbrowskiego 1 (0 62 738-56-19) wielkopolskie
Gorzów WLKP ZIBI ul. Armii Polskiej 41 (0 95 720 21 21) lubuskie
Warszawa DMS Al. Prymasa Tysiąclecia 76d (0 22 862-07-44) mazowieckie
Bydgoszcz GSM BYDGOSZCZ ul. Dworcowa 38 (0 52 322-41-97) kujawsko-pomorskie
Tarnów ELKOM ul.Bernardyńska 20 (0 14 627-72-47) małopolskie
Suwałki TELESERWIS ul. Utrata 2B (0 87 567-89-11) podlaskie
Warszawa AST ul. Głębocka 15 lok 93A (0 22 675-69-66) mazowieckie
Bytom TELKAN ul. Jagiellońska 28 (0 32 387-20-20) śląskie
Sosnowiec TELE ART ul. Małachowskiego 42 (0 32 292-98-20) śląskie
Rybnik KRYST ul. Hallera 26 (0 32 422-59-13) śląskie
Wałbrzych M-TEL ul. Sienkiewicza 1 (0 74 842-42-42) dolnośląskie
Temat: Bilans Prześlugi
Lubelszczyzna I love you

Do takiego wyznania trzeba przekonać mieszkańców województwa, żeby mówić o jego skutecznej promocji. Tak uważa Jacek Prześluga prezes agencji Look At, która pracuje nad strategią marketingową Lubelszczyzny.

Województwo lubelskie przygotowuje kampanię promocyjną za 2,8 mln złotych, przed rokiem w budżecie województwa było milion mniej.

Jak ma wyglądać praca nad strategią? O tym dyskutowano na konferencji zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski. - Australia nie pokazuje już kangurów. Przedstawia się jako miejsce gdzie można odpocząć - przekonywał Adam Mikołajczyk, dyrektor portalu Brief for Poland.

Tak samo uważa Piotr Lutek, z kancelarii doradczej Synergia który mówi jasno: - Marka opiera się na odczuciach i skojarzeniach dotyczących miejsc - mówił.

Dlatego przy kreowaniu wizerunku województwa Urząd Marszałkowski będzie opierał się na takich założeniach. Zdaniem Piotra Franaszka, dyrektora departamentu promocji i turystyki urzędu kampania będzie nastawiona na stworzenie trwałego wizerunku w 2020 roku.

Kampania promocyjna województwa będzie opierała się na skojarzeniach ze spokojniejszym trybem życia. Na pewno w największych miastach Polski będzie można też spróbować tradycyjnych lubelskich potraw.

Jacek Prześluga z Look At mówi, że aby przekonać do siebie turystów najpierw sami musimy dostrzec wartość naszego regionu. - Marka to ja. Jak człowiek wie kim jest i czego potrzebuje - mówił. - Ludzie muszą chcieć przykleić na samochodach naklejkę "Lubelszczyzna I love you".

Zapewniał, że region ma do zaoferowania ciekawą kulturę folkową i urodę zabytków. Ale też przestrzegał: - Nie można patrzeć na Lubelszczyznę tylko przez pryzmat Lublina. Że istnieje tylko on, a reszta to dziki wschód.
(Gazeta Wyborcza Lublin, 12.02.2009)

Lubelskie - warte Zachodu”

Look At za pracę dostała 53 tys. zł brutto. Firma doradzała Januszowi Palikotowi, w październiku prowadziła szkolenie dla działaczy lokalnej PO. Dyr. Franaszek wielokrotnie podkreślał, że wybór firmy nie miał z tym nic wspólnego. Kiedy jednak zastanawiał się, kto przygotuje strategię promocji, zapytania ofertowe wysłał do czterech agencji. Prezesem dwóch z nich - Look At i Locomotiva - jest Jacek Prześluga. - Nie wiedziałem, że kieruje także tą drugą- stwierdził Franaszek.
(Kurier Lubelski, 12.02.2009)

To bardzo ciekawe wyznanie dyrektora departamentu promocji i turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Piotra Franaszka. Mam nadzieję, że prowadząc przetarg zapoznał się z wszystkimi dokumentami firm "Look at" i "Locomotiva", również z odpisami z KRS. A tam czarno na białym stoi, że Jacek Prześluga jest nie tylko prezesem obu firm ale i właścicielem bądź współwłaścicielem. Obie firmy zarejestrowane są pod tym samym adresem. Korzystają z tego samego numeru telefonu/faksu.Temat: ZPORR i RPO projekty Czeladzi i Bedzina na lata 2007-2013
Ciekawy artykuł :

Jak (nie) dostać pieniędzy z Unii Europejskiej

Wiem, jak napisać wniosek, żeby nie dostać z Unii ani złotówki - mówią gminni urzędnicy. W samorządzie to umiejętność bezcenna, bo pieniądze unijne oznaczają kłopoty. A wójt musi pokazać mieszkańcom gminy, że się stara, bo inaczej go odwołają.

Przychodzi starosta i tłumaczy, że ma w ręku dwa wnioski o dofinansowanie remontu szkół. Prosi mnie, żeby przeszedł tylko jeden, bo nie ma pieniędzy na wkład własny dla dwóch - mówił nam niedawno Bogdan Kawałko, dyrektor departamentu strategii i rozwoju regionalnego w lubelskim Urzędzie Marszałkowskim. Musiał wytłumaczyć, że jeśli wnioski są poprawne, to zdecyduje kolejność ich złożenia. Czyli pieniądze dostanie ten projekt, który wpłynie jako pierwszy i to starosta musi zdecydować.

Kawałko zajmuje się w Urzędzie Marszałkowskim Regionalnym Programem Operacyjnym. Województwo lubelskie do 2013 r. ma do wydania ponad 1,15 mld euro. RPO to oczko w głowie rządu i samorządów wojewódzkich, bo te unijne pieniądze najłatwiej wydać. Funduszami zarządzają marszałkowie województw i to oni ustalają szczegółowe zasady ogłaszanych konkursów. Z wydawaniem pieniędzy Lubelszczyzna radzi sobie dobrze. - Na koniec 2009 r. będziemy mieli wykonane 56 proc. całego budżetu programu. Na trzy lata przed jego zakończeniem - zapowiada dyrektor Kawałko. Na przykład pieniądze dla uczelni wyższych zarezerwowane na 2011 rok będą uruchomione jeszcze w tym roku.

Jednak na szczeblu gminnym nie wygląda to już tak dobrze. Wójtowie składają wnioski źle napisane, często z rażącymi błędami. Powszechną praktyką, według urzędników marszałka, jest to, że na remonty dróg gmina składa kilka błędnych wniosków zamiast jednego porządnego. Wszystko po to, żeby zadowolić radę gminy i mieszkańców, którzy chcą jeździć po równej nawierzchni. W efekcie żaden wniosek nie przechodzi, a wójt może rozłożyć ręce i powiedzieć: - To oni nie dali.

Dlatego w przypadku dróg urząd postawił warunek - każdy samorząd może złożyć jeden wniosek. Ale porządny

- Takie echa do nas dochodzą. Samorządowcy muszą się wykazać, więc strzelają wnioskami i w efekcie składają takie niespełniające warunków odpowiedniego działania - mówi Renata Siwiec, dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości zajmująca się dotacjami dla firm w ramach RPO. Niekiedy w tym "strzelaniu" wójtowie składają wnioski nie tam, gdzie powinni, np. do niej.

Dlaczego wójtowie tak robią? Tłumaczą się przed Kawałką, że w województwie jest już kilka referendów o odwołanie wójtów, którzy nie zabiegali o środki unijne. W ubiegłym roku były próby odwołania wójtów w gminach: Rejowiec, Werbkowice, Sosnowica. W przyszłym miesiącu odbędzie się referendum w gminie Gościeradów. Radni zarzucają wójtowi brak inwestycji.

Sami wójtowie bronią się na sesjach rad gminy, że brak funduszy europejskich to pretekst w walce politycznej. Ale ich pracownicy mówią co innego. - W ubiegłym roku wójt luźno rzucił, że przydałoby się złożyć jakiś wniosek. Napisaliśmy, wysłaliśmy i dostaliśmy 600 tys. dofinansowania na kanalizację. Niedużo - opowiada nam jeden z urzędników gminnych w powiecie bialskim. Jednak później było już gorzej. - Była awantura, wójt przyszedł z pretensjami mówiąc, że to przecież trzeba będzie rozliczyć i pewnie jakaś kontrola będzie. Powiedział wprost, że jak tak go załatwiłem, to mam sprawę dokończyć - wspomina urzędnik.

Pracownica innej gminy z Zamojszczyzny, gdy zadzwoniliśmy na telefon urzędu, twierdziła, że takie rzeczy się nie zdarzają. Jednak na drugi dzień dostaliśmy od niej maila z prywatnym numerem telefonu. - Chodziło o pieniądze na oświetlenie kilku wsi. Radni naciskali na wójta, pieniędzy na wkład własny nie było i nie ma - mówi urzędniczka. - Wójt wezwał mnie do siebie i powiedział, że ponieważ jestem po studiach, to potrafię napisać wniosek. Ale najlepiej taki, żebyśmy nic nie dostali - mówi kobieta, która skończyła administrację. Dodaje, że to co wysłała do urzędu nawet trudno nazwać wnioskiem.

Urzędnik z bialskiej gminy przyznaje: - Wiem jak pisać, żeby nie dostać ani złotówki z UE. A w papierach wszystko się zgadza - wniosek został złożony i myśmy się starali.

Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin
Temat: Przegląd prasy
Motor jedzie na obóz

KAROL DREJ PODPISAŁ DWULETNI KONTRAKT Z POLONIĄ BYTOM

Dzisiaj piłkarze drugoligowego Motoru Lublin wyjechali na obóz przygotowawczy do Gorlic. Około 25 zawodników wraz ze szkoleniowcami Ryszardem Kuźmą, Zygmuntem Kalinowskim i masażystą Siergiejem Michajłowem, nie będą mieć powodów do narzekań.

Będą tam mieli bardzo dobre warunki, żeby solidnie przygotować się do zbliżającego się sezonu. Zawodnicy zamieszkają w hotelu Margot. Do ich dyspozycji są hala, siłownia i basen. Będziemy mieli dobrą płytę boiska, a wszystko to jest w obiektach miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach.

– Będziemy pracować nad różnymi elementami. Szczególnie ważna będzie taktyka. Dalej będziemy grać systemem 4-3-3, chociaż nie wykluczam też innych rozwiązań. Ważny element to praca nad motoryką – mówi szkoleniowiec „żółto-biało-niebieskich” Ryszard Kuźma.

Jeśli chodzi o nowe twarze, to do Gorlic pojedzie obrońca Avii Świdnik Łukasz Misztal. Kadrę uzupełnili juniorzy starsi Motoru: Łukasz Patronowicz, Piotr Fidut i Przemysław Bernat. Po półrocznym pobycie w Anglii do treningów wraca Erwin Sobiech. A jeśli chodzi o ubytki, to mamy złe wiadomości dla fanów klubu znad Bystrzycy. Z Motorem żegna się, niestety, Karol Drej.

– To prawda. Podpisuję dwuletni kontrakt z beniaminkiem Orange Ekstraklasy Polonią Bytom. Nie żałuję półtorarocznego pobytu w Lublinie. Dziękuję trenerom, kolegom z zespołu i kibicom za dobre przyjęcie. Przy takim wspaniałym dopingu aż chciało się grać. Chcę jednak spróbować swych sił w wyższej klasie rozgrywkowej. Zamierzam powiększyć rodzinę, a do tego potrzebuję stabilizacji finansowej. Nie palę jednak za sobą mostów i nie wykluczam, że jeszcze zagram w barwach Motoru – mówi K. Drej.

Kuźma już zaczął szukać następcy dla K. Dreja. Ma być nim pomocnik Avii Sebastian Orzędowski, ale działacze ze Świdnika nie chcą go za bardzo puścić z klubu. W Lublinie grać nie będą także Radosław Feliński, który chce rozwiązać kontrakt z Motorem, a bramkarz Łukasz Krymowski będzie grał w trzeciej lidze niemieckiej. Już wcześniej umowę z Górnikiem Łęczna podpisał obrońca Piotr Styżej. Także wracający z wypożyczenia z Avii bramkarz Kamil Styżej szuka nowego pracodawcy. – Nie interesuje mnie rola trzeciego bramkarza w Motorze. Chcę grać w trzeciej lidze – argumentuje Styżej. Reszta zawodników postanowiła na razie pozostać w klubie.

Piłkarze mają zagwarantowane stypendia z miasta w wysokości 2,8 tys. złotych brutto. Swoją pomoc dalej deklaruje przewodniczący Rady Miasta Piotr Dreher. Piłkarze otrzymali od marszałka województwa lubelskiego Jarosława Zdrojkowskiego nagrody pieniężne w wysokości

2 tys. zł. Marszałek aktywnie włączył się w szukanie sponsorów dla klubu, a ponadto ufundował zawodnikom komplet strojów. – Jesteśmy za to mu bardzo wdzięczni.

Zarząd klubu, piłkarze, kadra szkoleniowa i kibice za pośrednictwem Kuriera Lubelskiego zwracają się z prośbą o pomoc do wszystkich osób, które chciałyby wesprzeć drużynę zarówno materialnie, jak i organizacyjnie. Wraz z kibicami przedstawimy oferty dla firm – mówi prezes Motoru Waldemar Paszkiewicz. Podajemy konto klubu 20102031470000850200367854 I Oddział PKO BP, a także numer telefonu klubowego (081)53-257-25.

www.kurierlubelski.plTemat: Fundacja "Fundusz Inicjatyw" zaprasza na bezpłatne
Poproszono nas aby umieścić tą informację.

Witam serdecznie
Fundacja Fundusz Inicjatyw realizuje projekt współfinansowany
w ramach EFS, którego szczegóły znajdują się poniżej.
Projekt Ponadnarodowi współfinansowany przez
Unie Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Lublin, dnia 08 kwietnia 2009 r.

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. Projekty międzynarodowe aplikowanie i zarządzanie realizowanym przez Fundacje Fundusz Inicjatyw (FFI) w ramach projektu Ponadnarodowi współfinansowanego przy udziale środków z Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnikami szkolenia mogą być pracujące osoby dorosłe (powyżej 18 roku życia) wykonujące prace na podstawie umowy o prace, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o prace, umowy zlecenia i o dzieło zatrudnione na terenie woj. lubelskiego, w szczególności w instytucjach edukacyjnych oraz MSP, posiadające średnio zaawansowana znajomość jęz. angielskiego i podstawowa znajomość obsługi komputera. Szkolenie będzie odbywać się w trzech edycjach, w 15-os. grupach w Lublinie wg zasad okreslonych dla typu 3 proj. Pod działania 8.1.1, tzn.: poza godzinami i miejscem pracy uczestników; nabór na szkolenie jest otwarty; pracownicy zatrudnieni u jednego przedsiębiorcy stanowią nie więcej niż 20% uczestników; podmiot szkolacy jest niezależny od pracodawców uczestników. Zajęcia będą odbywać się w trybie weekendowym (8 zjazdów 2-dniowych) dla osób z miejsc oddalonych od Lublina w terminie V-VIII 2009 oraz w trybie popołudniowo weekendowym (zajęcia 2 razy w tyg./4 godz. + 1 zjazd weekendowy w m-cu) - w terminie VI-VIII 2009 . Rekrutacja do grupy w trybie popołudniowo-weekendowym w terminie IV- VI zostało zakończona.
Rekrutacja do pozostałych grup trwa.
Posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej dla grupy II (zajęcia w terminie maj sierpień) odbędzie się 23 kwietnia. Ostatecznym terminem nadsyłania Formularzy
Strona 1/2 2009-04-09, 08:54
Data: Czwartek, 9 Kwietnia 2009 08:53
Nadawca: Marta Cybula <m.cybula@ffi.org.pl>
Temat: Fundacja "Fundusz Inicjatyw" zaprasza na bezpłatne szkolenie "Projekty
miedzy narodowe - aplikowanie i zarządzanie".
zgłoszeniowych oraz wypełniania testów rekrutacyjnych jest 22 kwietnia.
Szkolenie zło¿one będzie z czterech modułów:
Programy
ogólnoeuropejskie 56 godzin (moduł teoretyczno praktyczny) -
język wykładowy - angielski.
Projekty międzynarodowe
w ramach PO KL 16 godzin (moduł teoretyczny ) - język wykładowy -
polski.
Zarządzanie Cyklem
Projektu PCM 24 godziny (moduł teoretyczno praktyczny)
- język wykładowy - angielski
Obsługa MS Project
- 24 godziny (moduł praktyczny) język wykładowy polski. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.ffi.org.pl, pod numerem telefonu 081532 10 30 lub 0 502 267743 oraz w Biurze Projektu Ponadnarodowi przy ul. Narutowicza 57/6 (II piętro) w Lublinie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 18:00.
Serdecznie
zapraszamy,

Zespół
Projektu Ponadnarodowi.
Marta Cybula
m.cybula@ffi.org.pl
Biuro Projektu &";PONADNARODOWI&";
Fundacja &";Fundusz Inicjatyw&"; FFI
ul. G. Narutowicza 57/6
20-016 Lublin
tel/fax: 081 532 10 30
www.ffi.org.pl
Siedziba rejestracyjna organizacji
Fundacja &";Fundusz
Inicjatyw&";
ul. S. Sierpinskiego 24/5
20-448 Lublin
NIP: 9462553005
REGON: 060368615
KRS:0000306907Temat: Oddziały Regionalne i obowiązki Dowódców Regionalnych
Oddziały Regionalne i obowiązki Dowódców Regionalnych

Decyzją Rady Klanu SpaceDevils tworzy się Oddziały Regionalne, w skład których wchodzić będą grupy województw. Każdy oddział złożony z przydzielonych do niego pilotów - członków Klanów SpaceDevils i SD_Akademia - będzie miał swojego dowódcę (Dowódcę Regionalnego), który będzie dowodził podległymi mu pilotami.

Rada podjęła decyzję o utworzeniu następujących oddziałów (wg szablonu: numer oddziału – układy (województwa) wchodzące w skład oddziału – Dowódca Regionalny):

- nr 1 – Centuro (woj. Mazowieckie) – SD_Pscorek
- nr 2 – Hope (woj. Podlaskie), Crystal (woj. Warmińsko-Mazurskie), Andromeda (woj. Kujawsko-Pomorskie) – SD_Telovim_CS
- nr 3 – Eneb (woj. Pomorskie), Valhalla (woj. Zachodnio-Pomorskie), Althus (woj. Lubuskie) – SD_Axel_CS
- nr 4 – Debris (woj. Dolnośląskie), Avalon (woj. Wielkopolskie), Arachne (woj. Łódzkie) – SD_Adrianus_CS
- nr 5 – Sillus (woj. Opolskie), Delta Nui (woj. Śląskie), Akai-Shisen (woj. Małopolskie) – SD_Warrior
- nr 6 – Nova Mecca (woj. Świętokrzyskie), Drakon (woj. Podkarpackie), Worker CV2 (woj. Lubelskie) – SD_Pscorek

Piloci będą przydzielani do oddziałów, na których terenie zamieszkują, z zastrzeżeniem, że Rada Klanu ma prawo przydzielić, bądź przenieść pilota do innego oddziału. Również pilot może złożyć do Rady Klanu wniosek o przeniesienie do innego oddziału.

Jednocześnie tworzy się urząd Dowódcy Regionalnego.

Do obowiązków Dowódcy Regionalnego należą:
- dowodzenie podległymi im oddziałami na ich terytorium,
- czuwanie nad sprawnością bojową swoich oddziałów przez przeprowadzanie różnych akcji bojowych, szpiegowskich, dywersyjnych itp.,
- doskonalenie zdolności bojowych pilotów poprzez przeprowadzanie akcji bojowych, manewrów bądź innego rodzaju ćwiczeń z podwładnymi,
- utrzymywanie oddziału w stanie umożliwiającym jego szybką mobilizacje,
- wykonywanie wraz z podwładnymi misji zlecanych przez Radę Klanu,
- patrolowanie podległych im terenów (ze szczególnym uwzględnieniem dużych planet regionu),
- utrzymywanie stabilności na terenie regionu (ze szczególnym uwzględnieniem dużych planet regionu),
- ochrona terenów kontrolowanych przez Klan oraz Gubernatorów zarządzających odpowiednimi układami planetarnymi,
- kontrolowanie i pilnowanie wypełniania obowiązków członka Klanu przez podległych mu pilotów,
- kontrolowanie, czy podwładni wywiązują się z obowiązku wyrabiania minimum klanowego w PD (comiesięczna kontrola),
- przeprowadzanie procedury rekrutacji pilotów pochodzących z podległych im terytoriów,
- informowanie Rady o wszelkich zmianach w danych podległych im pilotów (nick, nr telefonu, adres E-mail, nr Gadu-Gadu itp.).Temat: 12.10 -06.11.2008
Przypominam, że w tym wątku szczegółowo określamy co jest do zrobienia w danym tygodniu... i wymieniamy uwagi co do realizacji wyznaczonych celów.

1. Kończymy pierwszy etap zbierania podpisów na listach poparcia i to co udało się nam zebrać w tym tygodniu pilnie przesyłamy do trzech dziewczyn zgodnie z podziałem:

Małgosia (małgosia) z województw: Świętokrzyskie, Łódzkie, Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie, Wielkopolskie

Marta (Martek) z województw: Małopolskie, Podkarpackie, Lubelskie, Mazowieckie, Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie

Jola (oleczka1998) z województw: Opolskie, Śląskie, Dolnośląskie, Lubuskie, Zachodnio-Pomorskie.

Adresy domowe dziewczyn będą rozsyłane wszystkim chętnym na priv. Aby zaoszczędzić dziewczynom czasu i pieniędzy bardzo prosimy aby listy z podpisami były pokserowane. Ksero list załączymy do Petycji na spotkanie z panią wiceminister, oryginały zostawimy pod Petycję dla Premiera. Wszyscy ci którzy nie zdążą do końca tygodnia przesłać list z podpisami niech się nie denerwują, będą mogli to zrobić przed spotkaniem z Premierem...
Nowym forumowiczom przypominam, że specjalnie stworzone listy do zbierania podpisów poparcia można pobrać w Materiałach pomocniczych (tutaj).
Ostateczny termin zbierania podpisów zostanie oczywiście podany w tym wątku.

2. Jak już wiecie nasze pismo z prośbą o spotkanie z Premierem zostało przekazane do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Mamy już wyznaczony termin spotkania z Panią Wiceminister Pracy i Polistyki Społecznej Agnieszką Chłoń-Domińczak, odbędzie się ono w Warszawie 21.10.2008 o godzinie 13. Szczegóły poznamy w poniedziałek. Jutro muszę też podać ostateczna liczbę osób która z naszej strony będzie uczestniczyć w spotkaniu... W związku z powyższym bardzo proszę o pilne zgłaszanie albo w tym wątku albo na priv wiążących zgłoszeń chętnych do uczestnictwa... Wszyscy mamy chore dzieci, wiem ale ludzie bądźmy konsekwentni na 480 juserów nie potrafimy zebrać składu 10 osób... To tyle mojego komentarza...

3. Komitet założycielski stowarzyszenia pracuje nad kompletowaniem dokumentów do rejestracji Stowarzyszenia w sądzie.

4. Kończymy akcję osobistego i listownego wręczania Petycji posłom.

5. No i ostatnia sprawa... O ile wiem na tą wiadomość większość czeka już od dawna: od poniedziałku zaczynamy zasypywać skrzynki e-mailowe naszym szanownym posłom. Jednym słowem wysyłamy Petycję w wersji elektronicznej. Petycja powinna zawierać dane posła (imie i nazwisko) oraz w podpisie pełne dane osoby wysyłającej imię nazwisko, adres, można podać numer telefonu. Wpisując dane posła pamiętajmy o wyrazach Pan/Pani - żeby niepotrzebną formę usunąć. W kwestii formalnej dodam tylko że elegancko byłoby wysyłać tekst Petycji zarówno jako treść e-maila jak i poprawnie wypełniony załącznik Wysyłamy tak jak umawialiśmy się wcześniej każdy obowiązkowo do posłów ze swojego województwa, a jeżeli ktoś ma ochotę to może również dodatkowo wysłać do wybranych "ulubieńców" z obcych województw...

Tych, którzy nie zauważyli informuję, że powstały nowe wątki w dziale "To jeszcze nie koniec" dotyczące Rehabilitacji, Barier architektonicznych, Edukacji, Dyskryminacji, Problemy pracujacych zawodowo rodziców ON :) oraz wątek pomocowy "Kącik wzajemnej pomocy" (Przyjmę-Oddam) w Strefie różności:)

Trochę się rozpisałam ale jak sami widzicie spraw do omówienia było sporo... Tak więc kochani do roboty...Temat: 1

Ujawniamy policyjne "sreberka"

02.04.2009

Są nieoznakowane, wyglądają jak przeciętny samochód. Ale do "setki" rozpędzają się w kilka sekund, siejąc postrach wśród piratów drogowych. Kierowcy pieszczotliwie nazywają je "sreberkami"

Mowa o pościgowych radiowozach lubelskiej policji drogowej. Specjalnie dla Czytelników Kuriera ujawniamy ich marki, kolory i pierwsze numery tablic rejestracyjnych. Tylko w samym Lublinie drogówka ma trzy nieoznakowane samochody. Wszystkie to srebrne Ople Vectra. - Pojazdy wyposażona są w najnowocześniejszy sprzęt - mówi komisarz Arkadiusz Kalita z Wydz.Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Ten cud techniki to najnowocześniejsze wideorejestratory.

Kamery zapisują obraz w technice cyfrowej. Dzięki nim policjanci mogą nagrywać wszystko to, co dzieje się z tyłu i z przodu radiowozu. - Dzięki optycznemu i cyfrowemu zoomowi, pirat drogowy widoczny jest już z odległości kilometra - mówi Arkadiusz Kalita. Policjanci bez problemu zidentyfikują rejestrację, a nawet twarz kierowcy. Po zatrzymaniu osoba, która popełniła wykroczenie, może obejrzeć swoje "wykroczenie" na siedmiocalowym monitorze LCD. Kierowca nie ma szans na ucieczkę. Auta wyposażone są w potężne, benzynowe silniki o mocy 250 KM.

Policyjne nieoznakowane radiowozy kierowcy spotkają na głównych drogach województwa lubelskiego. Auta patrolują trasy: Warszawa -Terespol, Chełm - Lublin, Hrubieszów - Zamość, Lublin - Ryki, Lublin - Biłgoraj, Hrubie-szów - Janów Lubelski, Chełm -Biała Podlaska.

W samym Lublinie nieoznakowane radiowozy najczęściej patrolują: al. Tysiąclecia, Kraśnicką i Warszawską oraz ulice Jana Pawła, Zana i Nadbystrzycką.

Wideorejestratory od kilku już lat montowane są w radiowozach oraz na policyjnych motocyklach. To zmora kierowców, bo o ile przed patrolem z tradycyjną suszarką można się ostrzegać mrugając światłami, to radiowóz wyposażony w kamery pozostaje najczęściej "niewidzialny".

Wideorejestrator mierzy prędkość i rejestruje obraz. Na nagraniu widoczna jest data, godzina, obraz samochodu, numer rejestracyjny oraz prędkość, z jaką pojazd się poruszał. Materiał trafia na twardy dysk. Jeśli jest noc, albo tablice rejestracyjne są niewidoczne z powodu zabrudzenia, policjanci mogą przełączyć urządzenie na podczerwień.

Między bajki można włożyć historie o środkach, które pozwalają skutecznie "ukryć" tablice rejestracyjne przed okiem kamery wideorejestratora.

- Prowadziliśmy testy różnego rodzaju sprejów i mat wykonanych z plastików, które mają dużą siłę odbicia światła. Żadne z tych rozwiązań nie spisało się - mówi sierżant Paweł Gruszka, który na co dzień siada za kierownicą Opla Vectry z wideorejestratorem.

Po dokonaniu pomiaru prędkości (na odcinku ok. 100 m) lub zarejestrowaniu innego wykroczenia (rozmawianie przez telefon komórkowy trzymany w ręce, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych itp.), kierowca jest zatrzymywany i odbywa się procedura mandatowa. Jeśli kierowca sobie życzy, może obejrzeć nagranie i ustosunkować się do niego, tzn. zgodzić się na przyjęcie mandatu lub odmówić. W tym drugim przypadku sprawa kierowana jest do sądu grodzkiego.

Zdarza się, że sprawca wykroczenia nie zostaje zatrzymany. Policjant może uznać, że pościg za osobą przekraczającą dozwoloną prędkość jest zbyt niebezpieczny dla innych uczestników ruchu. W takiej sytuacji, po dokonaniu nagrania, nie goni kierowcy. Materiał dowodowy w postaci filmu jest przekazywany do komendy, która prowadzi dalsze postępowanie mające na celu ustalenie tożsamości prowadzącego pojazd i wymierzenie mu kary.

Pod maskami policyjnych Opli Vectra z wideorejestratorami pracują m.in. turbodoładowane silniki V6 o mocy 280 KM, pozwalające na jazdę z prędkością 250 km/h i rozpędzenie auta do setki w 6,4 sekundy.

Niektóre Skody Octavie wyposażane są w jednostki 2.0 TFSI o mocy 200 KM. Dzięki nim pierwsza setka pojawia się na liczniku po 7,3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 240 km/h.

Najmocniejsze Fordy Mondeo mają widlaste szóstki o pojemności 3,0 l i mocy 226 KM. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 7,4 sekundy, a strzałka szybkościomierza może dojść do 243 km/h.

Policyjne auta pościgowe

Lublin
srebrny Opel Vectra LU 5919E
srebrny Opel Vectra LU 5821E
srebrny Opel Vectra LU 5907E

Biłgoraj
srebrny Opel Vectra LBL 83ER

Chełm
srebrny Opel Vectra LC 25018

Radzyń Podlaski
srebrny Opel Vectra LRA S762

Hrubieszów
srebrny Opel Vectra LHR 4X17

Biała Podlaska
srebrny Opel Vectra LB 19392
srebrny Opel Vectra LU 89768

Kraśnik
ceglasty Ford Mondeo LKR J962

Lubartów
srebrny Opel Vectra LLB 04015

Krasnystaw
srebrny Opel Vectra LKS 43AR

Puławy
srebrny Opel Vectra LPU R439

Ryki
srebrny Opel Vectra LRY S041

Tomaszów Lubelski
srebrny Opel Vectra LTM Y247

Opole Lubelskie
srebrny Opel Vectra LOP C714

Łuków
srebrny Opel Vectra LLU G873

Zamość
srebrny Opel Vectra LZ 23271


Źródło: Kurier LubelskiTemat: Informacja prasowa IDEA CENTERTEL....
jeszcze cieplutkie - przepraszam za kodowanie - jest ono niezalezne ode
mnie.

Pozdrawiam,
----------------------------
Janusz M. Kaminski                          Telecom Forum         (IRC)
GSM/SMS: +48 601 866 133         http://www.kki.net.pl/januszk
GSM/SMS: +48 501 027 333               http://www.irc.com.pl
FAX DCS:  +48 501 860 321                   ICQ: 12706371

** High Priority **
Idea ju? w 10 aglomeracjach!
Zako?czono drugi etap rozbudowy sieci Idea Centertel, w zasi?gu której
znajduje si? obecnie 15 mln mieszka?ców
Warszawa, 5 pa*dziernika 1998 r. * Polska Telefonia Komórkowa Centertel Sp.
z o.o. w dniu 4 pa*dziernika br. komercyjnie uruchomi?a w ?odzi
najnowocze*niejsz? sie? telefonii komórkowej o handlowej nazwie Idea
Centertel. By?a to ju? 10 - ostatnia aglomeracja - w której - w rekordowym
tempie - uruchomiono sie? Idea, dzia?aj?c? w systemie GSM 1800. W
najbli?szych miesi?cach zasi?giem Idei Centertel obj?te zostan?
najwa?niejsze drogi w Polsce.
Idea Centertel ma szans? sta? pierwszym powszechnym systemem telefonii
komórkowej dost?pnym dla ka?dego ze wzgl?du na konkurencyjne ceny, lepsze
parametry techniczne oraz bogatsz? ofert? us?ug - uwa?a Zbigniew Saniewski,
dyrektor Marketingu PTK Centertel - Obecnie z sieci Idea korzysta znacznie
ponad 100.000 abonentów.
Z okazji uruchomienia sieci Centertel przygotowa? dla mieszka?ców ka?dej
aglomeracji specjalne festyny *Parada rado*ci* z udzia?em m.in. W. Manna i
K. Materny, laureatów Szansy na Sukces oraz artystów Studio Buffo, w centrum
miast, podczas których mieszka?cy miast mogli zapozna? si? z nowymi
cyfrowymi telefonami komórkowymi oraz dokona? ich zakupu.
Cyfrowa sie? komórkowa Idea Centertel, zgodnie z uzyskan? 25.08.1997 r.
koncesj? dzia?a na terenie 10 najwi?kszych polskich aglomeracji (kilkana*cie
miast z przyleg?ymi gminami) obejmuj?cymi jedn? czwart? terytorium Polski:
* w aglomeracji warszawskiej (od 1.03.1998) - m.in. Pu?tusk, Góra Kalwaria,
Wo?omin, Pruszków, Grodzisk, Nowy Dwór Mazowiecki, B?onie
* trójmiejskiej (od 15.04.1998), - m.in. Gda?sk, Gdynia, Sopot, Pruszcz
Gda?ski, Wejherowo, Reda, Rumia,
* szczeci?skiej (od 22.04.1998),
* wroc?awskiej (od 28.04.1998)
* katowickiej (od 5.07.1998) - praktycznie ca?e obecne województwo
katowickie
* krakowskiej (od 7.07.1998),
* lubelskiej (13.09.1998),
* pozna?skiej (20.09.1998) m.in. Wrze*nia
* bydgosko-toru?skiej (27.09.1998)
* ?ódzkiej (4.10.1998)
Ponadto ju? obecnie zasi?giem sieci Idea obj?te s? dwie drogi ??cz?ce Kraków
i Katowice oraz Bydgoszcz i Toru?. W zasi?gu sieci Idea Centertel znajduje
si? obecnie ponad 15 mln Polaków.
Centertel rozpocznie jeszcze w br. pokrywanie zasi?giem sieci Idea
najwa?niejszych dróg w Polsce oraz miast przy nich le??cych. B?d? to drogi:
* Warszawa - Olsztyn - Elbl?g - Gda?sk
* Warszawa - Sochaczew - Kutno - Konin - Wrze*nia - Pozna? - *wiecko
* Warszawa - ?ód* - Cz?stochowa - Katowice
* Kraków - Katowice - Opole - Wroc?aw
Budowa zasi?gu Idei wzd?u? tych szlaków komunikacyjnych zako?czona zostanie
w pierwszym kwartale przysz?ego roku.
Ze wzgl?du na swoje mo?liwo*ci techniczne * znacznie lepsze ni?
dotychczasowe systemy telefonii komórkowej dost?pne w Polsce * do których
nale?? przede wszystkim: wi?ksza pojemno*? sieci, lepsza jako*? transmisji
danych i g?osu, Idea Centertel ma szanse trafi? nie tylko do dotychczasowych
posiadaczy *komórek*, ale tak?e sta? si? systemem naprawd? masowym.
Zw?aszcza, ?e Centertel, zgodnie z wcze*niejszymi zapowiedziami, przygotowa?
nie lada atrakcje dla abonentów Idei Centertel. Wymie?my tylko
najwa?niejsze:
* najta?sze w Polsce ceny telefonów komórkowych ju? od 160 z? (netto)
* znacznie ni?sze od innych operatorów koszty rozmów: w zale?no*ci od taryfy
od 0,65 z? do 1,35 z?/min. po??czenia
* nowy rewolucyjny system taryfowy oferuj?cy do wyboru dwa pakiety 50 i 150
minut rozmów za darmo w abonamencie!
* taryfa Idei wprowadza tak?e rozró?nienie na rozmowy regionalne na terenie
jednej aglomeracji (ta?sze) oraz zamiejscowe, co obni?a rachunki o ok. 20
proc.
* mo?liwo*? darmowego ods?uchiwania poczty g?osowej (Cz?sto w innych
sieciach komórkowych stanowi to po?ow? op?at!)
* osiem, a wi?c znacznie wi?cej ni? do tej pory oferowano, nieodp?atnych
us?ug (w ramach abonamentu). S? to m.in.: poczta g?osowa, przekierowanie
po??cze?, informacja o po??czeniu oczekuj?cym, zawieszanie po??czenia,
rozmowa konferencyjna, rachunek szczegó?owy, identyfikacja numeru

* dla abonentów obu systemów przygotowano specjalna opcj? DUAL, która
umo?liwi wygodne i tanie korzystanie z obu sieci Centertelu
* dotychczasowi abonenci Centertelu (sieci analogowej) b?d? mogli przy??czy?
si? do sieci Idea Centertel na specjalnych warunkach np. aktywacja tylko 501
groszy oraz  móc uzyska? taki sam numer jak w sieci NMT (ró?ni?cy si? tylko
prefixem 501)
* Idea Centertel jako pierwsza w Polsce oferuje tak?e telefony dwusystemowe
(GSM 900/DCS 1800), który w znaczny sposób u?atwiaj? korzystanie z sieci
komórkowych w tych systemach osobom du?o podró?uj?cym
* najwygodniejsz? i najta?sz? na polskim rynku us?ug? prepaid pod nazw?
handlow? POP, dla osób ma?o rozmawiaj?cych przez telefon komórkowy
* promocyjn? aktywacj? (0 z?) przy wyborze taryfy Idea 150
Z tych fragmentów handlowej nowej sieci Idea Centertel jasno wynika, ?e
koszty u?ytkowania w niej telefonu komórkowego mog? obni?y? si? nawet o ok.
50% w stosunku do innych sieci komórkowych w Polsce.
Na uwag? zas?uguje rekordowy czas zbudowania sieci GSM 1800 przez Centertel
w ci?gu niespe?na sze*ciu miesi?cy. Przypomnijmy, ?e aby ona funkcjonowa?a
potrzebne s? inwestycje o warto*ci ok. 400 mln dolarów. Sprz?tu do budowy
sieci Idea Centertel dostarczyli *wiatowi potentaci w tej bran?y Nokia
Poland oraz Nortel Europe. W du?ym stopniu uda?o nam si? zbudowa? sie? Idea
Centertel w tak szybkim czasie dzi?ki do*wiadczeniu naszych pracowników oraz
dobrej wspó?pracy z dostawcami * uwa?a Marek Józefiak, zast?pca dyrektora
generalnego PTK Centertel.
Szczegó?owe informacje nt. oferty handlowej i us?ug dost?pnych w sieci Idea
Centertel znale*? mo?na po numerem bezp?atnej infolinii 0-800 123456 lub na
stronie internetowej http://www.idea.centertel.pl

Temat: Co się dzieje w Polsce i w świecie...
Wiesz co, Misiola, bo książki Pana Kapuścińskiego to dopiero od pewnego wieku można zrozumieć... A i tak, nie dla wszystkich są interesujące, bo nie każdy lubi ten typ literatury, no i nie każdy interesuje się wydarzeniami w Iranie czy Etiopii. Tak czy siak, trzeba wiedzieć, że był ktoś taki jak Pan Ryszard Kapuściński i że był naszym wspaniałym rodakiem.
O Pani Feldman chciałam napisać chwilę później ale miałam problem z wejściem na forum.
Bardzo mi przykro z powodu Jej odejścia. Miałam okazję widywać ją w Poznaniu- najczęściej na przystankach tramwajowych...

A teraz, zmieniając temat, trzeba koniecznie napisać co się dzieje od wczoraj w Polsce.
Onet
12 osób zginęło, 172 zostały ranne - w 127 wypadkach, do których doszło w środę, w czasie wzmożonych opadów śniegu na polskich drogach. Policja apeluje do kierowców o rozwagę i ostrożność.
Padający śnieg paraliżował ruch w wielu polskich miastach, utrudniał też warunki jazdy w całym kraju. Drogi krajowe i wojewódzkie były przejezdne, ale leżał na nich śnieg albo błoto pośniegowe. Trudna sytuacja była m.in. w województwach dolnośląskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim.

"Najczęściej dochodziło do różnego rodzaju stłuczek. Mimo, że kierowcy w takich sytuacjach z reguły nie jeżdżą szybko, łatwo jest wpaść w poślizg" - powiedział PAP Krzysztof Hajdas z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji. W Warszawie - jak poinformowała Dorota Tietz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji - w ciągu ostatniej doby doszło do dwóch dużych wypadków oraz 130 stłuczek i kolizji. "Generalnie liczba kolizji jest większa o około 40 procent niż zazwyczaj" - dodała Dorota Tietz. Według niej, w czwartek rano na ulicach stolicy panuje większy tłok niż zazwyczaj, ponieważ samochody jeżdżą wolniej. Jednak policja nie odnotowała większych niż zwykle korków.

Dorota Tietz zaapelowała też do kierowców o odśnieżanie samochodów przed wyjazdem w trasę, przede wszystkim o usunięcie śniegu z szyb i świateł. Stołeczna policja zapowiada też, że podczas kontroli funkcjonariusze będą też między innymi sprawdzać stan opon.

Także w czwartek - według prognoz meteorologicznych - szczególnie na zachodzie kraju mogą wystąpić umiarkowane, okresami duże i przelotne opady śniegu. Również wiatr może się okresami wzmagać, powodując lokalne zamiecie i zawieje śnieżne. W piątek śnieg ma padać w północno-zachodniej części kraju.

Zablokowany jest ruch na autostradzie A4 w kierunku z Wrocławia do Legnicy. W przeciwną stronę ruch jest utrudniony. To wynik wypadków z udziałem TIR-ów. Drogi krajowe w województwie dolnośląskim pokryte są śniegiem i błotem pośniegowym, jest bardzo ślisko.

Na wysokości miejscowości Kostomłoty w kierunku Legnicy w poprzek jezdni leży naczepa TiR-a. Na pasie w kierunku Wrocławia zderzyły się dwie ciężarówki. Ruch nie jest jednak całkowicie zablokowany.

Oprócz autostrady utrudniony jest przejazd drogą krajową nr 3. W Radomierzu przed Bolkowem na długim podjeździe utknęły TIR-y. Jak informuje Krzysztof Sottek z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w tamtym miejscu ruchem kierują policjanci, którzy przepuszczają auta osobowe.

Na szosach województwa dolnośląskiego pracuje 70 pługów i 72 piaskarki i solarki. W regionie wciąż pada śnieg.

Na Warmii i Mazurach miejscami ślisko i niebezpiecznie.

Według drogowców błota pośniegowego możemy spodziewać się między Nidzicą a Olsztynkiem na krajowej 7-ce z Warszawy do Gdańska. Na drodze numer 51 do polsko-rosyjskiego przejścia granicznego w Bezledach ślisko w pobliżu Olsztyna, a na 16. w okolicach Ełku. Ponadto na wschodzie regionu ślisko na trasie numer 63 Pisz - Giżycko - Węgorzewo i na 65. z Ełku przez Olecko do przejścia granicznego w Gołdapi.

Kilka tysięcy aut spędziło noc w korku na podlegnickim odcinku autostrady. W czasie gdy rodzice martwili się o dzieci, które bez jedzenia utknęły w jednym z autobusów, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego było zamknięte.

Korek powstał w wyniku kłopotów na drodze. Od wczorajszego poranka trasę co chwila blokowały TIR-y, które ślizgały się na wzniesieniach. Jednak nikt nie postarał się polepszyć warunków na drodze, bo ostatni pracownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego wyszedł z biura przed siedemnastą i dotychczas się tam nie pojawił.

Tymczasem wieczorem korek na autostradzie rozrósł się do kilkunastu kilometrów. Ludzie którzy szukali pomocy i informacji o bliskich, zablokowali telefony oficera dyżurnego policji . Ostatecznie policja rozładowała korek drogowy. Policjanci musieli nawet wydawać dyspozycje służbom drogowym.

Na Lubelszczyźnie są ciężkie warunki drogowe.

W południowej części województwa pada marznący deszcz i na drogach może być bardzo ślisko.

Najcięższa sytuacja jest jednak w północnej części Lubelszczyzny. Intensywne opady śniegu i porywisty wiatr zawiewający śnieg na drogi utrudniają jazdę na krajowej 19. od Międzyrzeca do granicy województwa i całą drogą krajową nr 2 w Lubelskiem.

Wszystkie drogi regionu są przejezdne. W centrum Lubelszczyzny większość tras krajowych ma czarną i mokrą nawierzchnię, lokalnie zalega błoto pośniegowe.

W czwartek rano nawierzchnia większości podkarpackich dróg jest czarna mokra lub nawet sucha. Utrudnienia w postaci kolein, oblodzeń, warstwy zajeżdżonego śniegu mogą występować lokalnie, głównie w okolicach zbiorników wodnych i na terenach zalesionych - poinformowali drogowcy.

Jazdę może utrudniać także zamarzanie zajeżdżonego śniegu i mokrych nawierzchni dróg, spowodowane ujemnymi temperaturami powietrza.

Dyżurna z Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, Małgorzata Cieślik poinformowała PAP, że - według prognoz meteorologicznych - w regionie miejscami może poprószyć śnieg.

W czwartek - według prognoz meteorologicznych - szczególnie na zachodzie kraju mogą wystąpić umiarkowane, okresami duże i przelotne opady śniegu. Również wiatr może się okresami wzmagać, powodując lokalne zamiecie i zawieje śnieżne. W piątek śnieg ma padać w północno-zachodniej części kraju.

Czy u Was też tak sypało?
Ja czekałam wczoraj na autobus 50 minut!!! Palce u stóp mi odmarzły, w końcu poszłam na pobliską stację benzynową i kupiłam kawę, bo inaczej byłabym padła z zimna...
Co się dzieje z tą pogodą? Nie ma okresów przejściowych- albo jest ciepło albo zimno.Temat: Polskie e-sklepy pod lupą


Na co dwudziestej stronie sklepu internetowego nie ma nazwy firmy, na co dziesiątej dane adresowe są niepełne. To jedne z wielu informacji, jakie można znaleźć w dostępnej w sieci publikacji "Elektroniczna gospodarka w Polsce - Raport 2006".

Badania handlu w polskim internecie przeprowadził Instytut Logistyki i Magazynowania (ILiM) na zlecenie Ministerstwa Gospodarki.

Według uzyskanych danych, w Polsce sprzedaż przez internet prowadzi co najmniej 3275 sklepów internetowych (przy czym badacze zaznaczają, iż liczba ta może być niedoszacowana, a podstawowe dane teleadresowe zebrał tylko o 2565 sklepach). Podobne dane wynikają z badań GUSu, na podstawie których można wnioskować, że w roku 2005 funkcjonowało 3290 sklepów online.

Najaktywniejsi w tej dziedzinie okazują się przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego, gdzie zarejestrowanych jest 27,2 proc. polskich sklepów internetowych. Kolejne pozycje zajmują województwa śląskie (10,9 proc.) i wielkopolskie (9,9 proc.). Najmniej e-sklepów rejestruje się w województwach opolskim (1,1 proc.), świętokrzyskim (1,2 proc.) i lubelskim (1,6 proc.).

Z uzyskanych wyników można wnioskować, iż w handlu detalicznym traktowanie sklepów internetowych jako uzupełnienia sprzedaży tradycyjnej jest niemal równie popularne, jak prowadzenie sprzedaży wyłącznie poprzez internet (co ma miejsce w 47 proc. przypadków). Warto jednak zauważyć, iż w roku 2005 sklepy, w których prowadzono obie formy sprzedaży było prawie trzy na cztery (73 proc.).

ILiM zwraca uwagę na pojawienie się w sprzedaży internetowej tendencji do traktowania "fizycznych" sklepów jako miejsca odbioru towaru. Dzieje się tak zarówno na zachodzie, jak i w Polsce. Jako przykład autorzy raportu podają amerykańską firmę Circiut City, a z działających na polskim rynku - księgarnię Merlin i sieć Empik.

W badaniach sprawdzono również, z jakich alternatywnych kanałów sprzedaży korzystali w roku 2006 właściciele e-sklepów. 44 proc. z nich wystawiało swoje towary na aukcjach internetowych, natomiast 20 proc. korzystało z internetowych pasaży handlowych. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, iż twórcy raportu uznali za "specyficzną formę pasaży handlowych" również porównywarki cen.

Odrębnie przeanalizowano sklepy sprzedające usługi. W tym przypadku sprzedaż wyłącznie przez internet prowadziło 67 proc. podmiotów. Co ciekawe, w tej grupie niemal nie sięgano po uzupełniające kanały sprzedaży (przykładowo z pasaży skorzystało zaledwie 4 proc. sklepów z tej grupy..

Interesującym faktem jest to, że tylko 48 proc. sklepów można znaleźć pod tylko jednym adresem. Często właściciele uruchamiają dodatkowe, podobne do pierwszego sklepy. Dwa lub trzy adresy posiadało 30 proc. badanych podmiotów, cztery lub pięć - 8 proc. Po jednym procencie przypadło podmiotom posiadającym 11-20 oraz ponad 20 adresów.

W przypadku rynku usług dane te wyglądały nieco inaczej. Ilość sklepów z pojedynczym adres była podobna (47 proc.), ale właściciele decydujący się na dodatkowe adresy częściej szli na całość. Po 4 proc. sklepów z tej grupy posiadało 11-20 lub ponad 20 adresów.

Badania ILiM wskazują także na trudność w utrzymaniu się na rynku e-sprzedaży. Jak czytamy w raporcie: "z analizy wynika, że im dłuższy okres sprzedaży tym mniej sklepów kontynuowało swoją działalność. Wyraźnym punktem progowym prowadzenia handlu elektronicznego jest drugi i trzeci rok. Po tym roku następuje spadek liczby sklepów".

80 proc. sklepów internetowych zajmuje się sprzedażą nowych towarów, 21 świadczeniem usług, po 2 proc. handluje towarami używanymi bądź produktami elektronicznymi.

Wśród towarów najczęściej sprzedawana była elektronika, książki, odzież i obuwie. W dziedzinie produktów elektronicznych dominowało oprogramowanie oraz dzwonki do telefonów, znacznie wyprzedzając m.in. pliki muzyczne oraz ebooki. Natomiast wśród usług najczęściej znaleźć można było hosting, projektowanie i pozycjonowanie stron, porady i wywoływanie zdjęć.

Najczęściej oferowane przez sklepy online formy płatności to przelew lub transfer (75 proc.) oraz płatność przy odbiorze (72 proc.).

Tylko 10 proc. sklepów posiadało funkcje śledzenia etapu realizacji zamówień, 2 proc. pozwalało na prowadzenie negocjacji. 47 proc. sklepów posiadało własny system kliencki, 46 proc. zakupiony, a 1 proc. sklepów korzystał z darmowych rozwiązań. Co ciekawe, w przypadku 6 proc. osoby odpowiadające w ankiecie nie wiedziały, jak jest w przypadku ich sklepu.

Ciekawie prezentuje się zamieszczone w raporcie zestawienie informacji, jakie pojawiają się na stronach e-sklepów. Otóż 5 proc. z nich nie umieszcza na stronie WWW nazwy firmy, 55 proc. numeru NIP. 10 proc. internetowych placówek handlowych w danych adresowych pomija nazwę ulicy, 11 procent - nazwę miasta. E-mail kontaktowy można znaleźć na stronach zaledwie 45 proc. sklepów. Jeszcze ciekawiej wyglądają te same wskaźniki dla sklepów handlujących usługami. W tym przypadku o nazwie własnej firmy zapominają przedstawiciele 21 proc. sklepów, o adresie 26 proc.

O kosztach wysyłki towaru informowało 65 proc. sklepów, a o możliwości odstąpienia od umowy - 56 proc.

źródło: Dziennik Internautów

Powered by MyScript